مطالبات اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت می‌شود
مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: با اهتمام جدی دولت، هیأت امنا و هیأت مدیره برای احیای بانک سرمایه و وصول مطالبات اعضای مؤسسه از دولت، مساعدت قطعی برای احیای بانک سرمایه مؤسسه انجام شده است.
حمیدرضا نجف‌پور کردی در همایش تعاملی با فرهنگیان عضو مؤسسه اظهارکرد: در جریان احیای بانک سرمایه، هیچ پول جدیدی از اعضای مؤسسه به بانک سرمایه پرداخت نخواهد شد، بلکه پول‌هایی که از اعضای مؤسسه از بین رفته است بازگردانده خواهد شد.
مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه احیای این بانک بی‌نظیرترین کار بانکی محسوب می‌شود، گفت: تقاضا کردیم بانک مرکزی و حاکمیت ۱۷هزار میلیارد تومان جریمه اضافه برداشت این بانک را ببخشند و حدود ۱۳هزار میلیارد تومان نیز اصل بدهی بانک سرمایه به بانک مرکزی به یک خط اعتباری برای بانک تبدیل شود و مبالغ مذکور بدون در نظر گرفتن سود به صورت ۵ساله تقسیط شود.
وی افزود: بانک سرمایه بیش از ۱۷هزار میلیارد تومان مطالبات معوق و سنواتی دارد که از مسئولان قوه قضاییه تقاضا کرده‌ایم برای احقاق حقوق معلمان عزیز به صندوق کمک کنند تا این مطالبات بازگردانده شود. همچنین تجدید ارزیابی دارایی‌های بانک بدون پرداخت مالیات از دیگر درخواست‌ها برای احیای بانک سرمایه است که در این صورت هزاران میلیارد تومان تأثیر مثبت بر ساختار بانک خواهد داشت.
نجف‌پور کردی درباره وصول مطالبات مؤسسه از دولت، اظهار کرد: اخذ مجوز افزایش سرمایه ۱۰هزار میلیارد تومانی بانک سرمایه از دیگر اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته و مقرر شده است آورده نقدی صندوق از محل طلب اعضا از دولت به میزان ۳هزار میلیارد تومان تأمین شود و این امر با همراهی مسئولان بانک مرکزی در حال قطعی شدن است. بدیهی است با این اقدام مطالبات صندوق از دولت وصول خواهد شد.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درباره دائمی شدن واریزی دولت گفت: در گذشته باوجود تلاش‌های انجام‌شده، اقدامات دقیقی صورت نگرفته است، بنابراین واریزی دولت هر سال مبتنی بر سلایق و دیدگاه‌های افراد و مسئولان دولت و مجلس در قانون اعمال می‌شد که در برخی برنامه‌ها این اتفاق نیفتاد؛ اما به‌طور جدی به دنبال دریافت حکم دائمی در قانون بودجه هستیم تا به صورت مستمر سهم دولت به حساب معلمان نزد صندوق واریز شود.
وی درباره استفاده از ظرفیت فرهنگیان عضو این صندوق توضیح داد: افتخار می‌کنیم تا از ظرفیت‌های موجود بین اعضای مؤسسه در راستای تکمیل سازمان نیرویی و شبکه مدیریتی با رویکرد افزایش بهره‌وری و سودآوری صندوق بهره بگیریم. ابتدا ظرفیت‌ها و توانایی‌های این عزیزان فرهنگی را احصا خواهیم کرد و حتی‌الامکان در اکثر زمینه‌ها از اعضای صندوق کمک خواهیم گرفت. نجف پور کردی افزود: نگاه ما در توسعه فعالیت‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر اقتصادی و سودآوری با رویکرد علمی است و در هر استانی که ظرفیت وجود داشته باشد، حتما استفاده خواهیم کرد.

نسخه مناسب چاپ