موفقیت پهپادهای رزمی سپاه در انهدام مواضع در رزمایش «اقتدار»
 

سرویس خبر: نیروهای شرکت کننده در رزمایش اقتدار سپاه در سومین روز این رزمایش، ضمن انهدام مواضع دشمن فرضی با بهر گیری از پهپادهای رزمی، به تمرین هلی برن نیروهای ویژه بر ارتفاعات منطقه رزمایش پرداختند.
دیروز در سومین روز رزمایش اقتدار سپاه در منطقه عمومی ارس، پهپادهای رزمی نیروی زمینی سپاه با موفقیت مواضع دشمن فرضی را منهدم کردند.این پهپادها که توسط جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه پاسداران طراحی و تولید شده ، مجهز به سر جنگی قدرتمند است و با بهره‌مندی از هوش مصنوعی قادر به انهدام انواع مواضع و استحکامات دشمن هستند.
همچنین پهپادهای نظارتی و مراقبتی نیروی زمینی سپاه ماموریت رصد و پایش منطقه رزمایش را با موفقیت اجرا کردند.
نصب پل متحرک روی رودخانه ارس
همچنین در این رزمایش برای نخستین بار نصب پل شناور به‌منظور تردد نیرو و تجهیزات روی رودخانه تمرین شد و یگان‌ها و رسته‌های تخصصی نیروی زمینی سپاه سناریوهای امنیتی و دفاعی را به‌ طور ترکیبی تمرین کردند.
این پل‌ متحرک قابلیت تحمل وزن تا ۶۰ تن را دارد که وزن قابل قبول برای عبور تانک و نفربر است که زمان لازم برای نصب این پل ۳۰ دقیقه است.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در این باره گفت: دیروز عملیات پیچیده نصب پل بر روی رودخانه را انجام دادیم و تمرین عبور تجهیزات زرهی و ماشین آلات مهندسی از روی پل نصب شده با موفقیت انجام شد.
سردار پورجمشیدیان افزود: همچنین عملیات و تمرین انتقال ماشین آلات مهندسی توسط رزمندگان نیروی زمینی سپاه از روی رودخانه با موفقیت انجام شد و در ادامه عملیات تهاجمی شبیه سازی شده به اجرا درآمد.
به گفته معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران دیشب عملیات تاخت شبانه هم در یک منطقه صعب العبور کوهستانی انجام شد.
هلی برن نیروهای ویژه سپاه بر ارتفاعات
همچنین در سومین روز برگزاری رزمایش اقتدار، نیروهای ویژه سپاه با بهره‌گیری از بالگرد‌و اجرای عملیات هلی‌برن، تصرف ارتفاعات و جاده‌های مواصلاتی دشمن را تمرین کردند.
در این بخش از رزمایش، نیروهای ویژه سپاه با اجرای عملیات هلی‌برن و هوابرد با بهره‌گیری از بالگردهای ۱۷-Mi، بر روی مناطق از پیش تعیین شده پیاده و تمرین تصرف ارتفاع و جاده‌های مواصلاتی دشمن را به منظور قطع راه‌های پشتیبانی تمرین کردند.
بنا به این گزارش رزمایش اقتدار نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از صبح دوشنبه ۲۵ مهر با حضور سردار سلامی فرمانده‌کل سپاه و جمعی از فرماندهان ارشد نیروی زمینی سپاه در منطقه ارس (منطقه مرزی استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی) آغاز شد.
در این رزمایش برای نخستین بار نصب پل شناور به‌منظور تردد نیرو و تجهیزات روی رودخانه تمرین شد. یگان‌ها و رسته‌های تخصصی نیروی زمینی سپاه هم سناریوهای امنیتی و دفاعی را به طور ترکیبی تمرین کردند.

نسخه مناسب چاپ