وزیر ارشاد: جشنواره فیلم کوتاه تهران آینده درخشانی برای سینمای ایران رقم خواهد زد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، اظهار کرد: برآیندی از «ایران عزیز» را در پرتو سیاست عدالت فرهنگی برای همه جوانان پراستعداد کشور، می‌توان در آینه این جشنواره دید.
به گزارش ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی در این پیام نوشت: این جشنواره برای من که پیش از مسئولیت و ان‌شاء الله پس از آن کسوت معلمی را در دانشگاه داشته و دارم و با جوان‌ترها گذران عمر کرده‌ام، همیشه جذاب بوده است و سه ویژگی دارد؛ اول اینکه مختص فیلم کوتاه و در تمجید از «ایجاز» است؛ یعنی چگونه در کوتاه‌ترین زمان‌ها، عمیق‌ترین بیان‌ها را داشته باشیم.
دوم آنکه بیش از هر رویداد دیگری، جشنواره جوان‌های این سرزمین است و برآیندی از دغدغه، روحیات و باورها و بیم و امیدهای سینمادوستان جوان؛ به ویژه که امسال این جشنواره با شعار «تنوع گونه (ژانر) با رویکرد بومی» بیش از سال‌های گذشته پیام‌آور امید، نشاط و تنوع است. وی ادامه داد: سوم آنکه در این ضیافت اندیشه، فیلمسازان از کل کشور حضور به هم می‌رسانند و برآیندی از ایران عزیز را در پرتوِ سیاست عدالت فرهنگی برای همه جوانان پراستعداد کشور، می‌توان در آینه این جشنواره دید. چه آنکه جهانیان نیز از ۱۳۱کشور متقاضی حضور در این رویداد بین‌المللی بوده‌اند و چه فرصتی بهتر از این جشنواره که ایران را آنگونه که هست به جهانیان بشناسانیم.
وزیر ارشاد گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران فرصتی کوتاه اما الهام‌بخش برای جوانانی است که اطمینان دارم آینده درخشانی برای سینمای ایران رقم خواهند زد و من از حضور در کنار آن‌ها برخود می‌بالم. ان‌شاء‌الله که این جشنواره سرمنشاء تحقق آگاهی، امید، اخلاق و عدالت در آینده سینمای ایران باشد. سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران روز گذشته چهارشنبه ۲۷مهر با نمایش فیلم‌هایی در دو بخش کلی سینمای ملی و سینمای بین‌الملل آغاز شد و تا دوم آبان ادامه دارد و فیلم‌هایی در قالب‌های داستانی، پویانمایی، تجربی و مستند را شامل می‌شود.

نسخه مناسب چاپ