پیش بینی بارندگی و کاهش دما در اغلب مناطق کشور
کارشناس سازمان هواشناسی کشور از کاهش محسوس دما در اغلب مناطق و بارش برف در ارتفاعات شمال غربی کشور خبر داد.
به گزارش ایرنا، امین حسین نقشینه با بیان اینکه از بعدازظهر امروز در مناطقی از آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، گیلان، مازندران و گلستان بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید آغاز خواهد شد، گفت: از امروز همچنین شدت این بارش ها افزایش می‌یابد و علاوه بر مناطق مذکور، بخش‌هایی از خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان را هم شامل می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه از فردا هم در این مناطق فعالیت سامانه شدت کمتری خواهد داشت، عنوان کرد: روز دوشنبه در سواحل غربی دریای خزر، برخی مناطق از شمال غرب، بخش‌هایی از تهران، البرز، قزوین و شمال استان مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.
این کارشناس سازمان هواشناسی برای روز سه‌شنبه هفته جاری هم در استان‌های ساحلی دریای خزر، بخش‌هایی از خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق استان اردبیل و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران، زنجان و سمنان بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد را پیش‌بینی کرد و در ادامه از بارش برف در ارتفاعات شمال غربی کشور طی این مدت خبر داد و گفت: طی سه روز اول هفته جاری در شمال شرق و بخش‌هایی از شمال غرب و غرب و فردا و پس فردا در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید می‌شود که می‌تواند گرد و خاک را به همراه داشته باشد.
وی افزود: همچنین از ظهر امروز تا فردا با توجه به جریانات شمالی روی دریای خزر دمای هوا در این مناطق ۸ تا ۱۵ درجه کاسته و دریای خزر هم مواج و متلاطم می‌شود. از این رو در این باره برای ارتفاع طول موج ۵ر۱ تا ۵ر۲ متر هشدار دریایی صادر و تردد شناورهای سبک و تفریحی منع شده است.
نقشینه در ادامه با بیان اینکه دمای هوا امروز و فردا در شمال غرب و فردا و پس فردا در شمال شرق پنج تا هشت درجه کاهش می‌یابد، اظهار داشت: تهران هم امروز غبارآلود خواهد بود و فردا بعد از ظهر وزش باد در تهران شدید می‌شود.
وی همچنین از احتمال وقوع گرد و خاک در جنوب و جنوب غرب کشور خبر داد و برای امشب و فردا در برخی از ساعات بارش پراکنده را برای تهران پیش‌بینی کرد و گفت: بیشینه دمای امروز تهران ۲۷ و فردا ۲۶ درجه خواهد بود، همچنین کمینه دما به ۱۷ درجه می‌رسد.

نسخه مناسب چاپ