ارتش اوکراین به سمت «خرسون» پیشروی کرد
سرویس خارجی: ارتش اوکراین اعلام کرد حلقه پیرامون نیروهای روس در شهر جنوبی خرسون – منطقه تحت کنترل روسیه – را تنگ‌ کرده است.
همچنین همزمان با پیشروی نیروهای اوکراینی در خرسون که به‌تازگی از طریق همه‌پرسی به روسیه الحاق شده است، مقامات محلی از شهروندان خواستند هرچه سریع‌تر این منطقه را ترک کنند. کریل استرموسوف، معاون رئیس منطقه خرسون هم گفت اوکراین حملاتی را به مناطقی از خرسون انجام داد. این مقام منصوب روسیه در منطقه خرسون اعلام کرد حمله موشکی اوکراینی ها به پل رود دنیپر چهار کشته و ۱۳ مجروح داشت. به گفته رسانه‌های نزدیک به روسیه، این پل با ۱۲موشک هیمارس تأمین شده توسط آمریکا مورد حمله قرار گرفت.
در این حال صدراعظم آلمان طی سخنانی در پارلمان این کشور بر لزوم ادامه حمایت‌ها از اوکراین تاکید کرد. «اولاف شولتز» خطاب به قانونگذاران این کشور اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه به اهداف جنگی خود در اوکراین نخواهد رسید زیرا اعضای اتحادیه اروپا در قبال جنگ روسیه و اوکراین متحد و یکپارچه هستند. از سویی رئیس جمهوری اوکراین با اشاره به نابودی سه تأسیسات حوزه انرژی این کشور در جریان حملات روسیه، گفت خسارات جدیدی به زیرساخت‌های حیاتی اوکراین وارد شده است.خبر دیگر اینکه وزارت امور خارجه ایران ضمن توصیه به شهروندان ایرانی برای خودداری از سفر به اوکراین، به ایرانیان مقیم نیز توصیه کرد برای حفظ جان و امنیت خود خاک اوکراین را ترک کنند. در چنین شرایطی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه گفت: جنگی که روسیه در اوکراین انجام می‌دهد به سود بازگرداندن توازن بین‌المللی است.

نسخه مناسب چاپ