چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز شنبه اول آبان‌ماه ۱۳۶۱ (برابر با ۵ محرم ۱۴۰۳، ۲۳ اکتبر ۱۹۸۲) نقل شده است
ایران به قطعنامه سازمان ملل در مورد خاتمه جنگ رأی مخالف داد
سازمان ملل متحد ـ خبرگزاری فرانسه: مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جلسه دیشب خود قطعنامه‌ای در رابطه با برقراری آتش‌بس فوری میان ایران و عراق و عقب‌نشینی نیروهای دو طرف تا مرزهای بین‌المللی شناخته شده تصویب کرد. تنها ایران به این قطعنامه رأی مخالف داد.
در این قطعنامه که اکثریت ۱۱۹ رأی موافق در برابر پانزده رأی ممتنع یک رأی مخالف (ایران) به تصویب رسید. تصریح شده است که برقراری آتش‌بس و عقب‌نشینی نیروها به مرزهای بین‌المللی یک مرحله مقدماتی بمنظور حل اختلافهای دو طرف از راههای مسالمت‌آمیز برپایه اصول عدالت و حقوق بین‌المللی بوجود می‌آورد.

پیشنهاد انقلابی ایران به غیرمتعهدها
به منظور مقابله با تهدیدات آمریکا در رابطه با مسئله اخراج رژیم صهیونیستی از سازمان‌های بین‌المللی، رئیس جمهوری کشورمان، پیشنهاد کرد صندوق ویژه‌ای تحت نظر فیدل کاسترو رئیس جنبش عدم تعهد ایجاد شود و کشورهای عضو این جنبش برای جبران قطع احتمالی کمک‌های مالی آمریکا و رهایی سازمان‌های بین‌المللی از قیمومیت امپریالیسم برحسب توانائی خود مبالغی در اختیار صندوق قرار دهند. این پیشنهاد رئیس جمهوری طی نامه‌ای در دیدار دیروز بونیس مریی‌نیگردو سفیر کوبا در تهران با حسین شیخ‌الاسلام معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان تسلیم سفارت کوبا شد.

تأسیسات نفتی بانمیل عراق به آتش کشیده شد
ایلام ـ‌ خبرگزاری جمهوری اسلامی: سپاهیان اسلام متشکل از رزمندگان ارتش، سلحشوران ژاندارمری و ایثارگران سپاه پاسداران پریشب با پشتیبانی آتش‌ پرحجم و هماهنگ توپخانه و خمپاره‌انداز، به قلب مواضع دشمن در مناطق تعاون، کله شرقی و پاسگاه دراجی در خاک عراق نفوذ کرده و تلفات و خسارات سنگینی به نیروهای صدام وارد کردند. اوضاع کلی جبهه‌های جنگ از بعدازظهر سه‌شنبه تا پنجشنبه شب در اطلاعیه‌های ۱۰۸۶ و ۱۰۸۷ ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران گزارش شده است. در اطلاعیه ۱۰۸۶ ستاد مشترک که گزارش عملیاتی جبهه‌ها از ۲۷ تا ۲۸ مهر است میخوانیم: در عملیات رزمی منطقه غرب کشور نیروهای ما با اجرای آتش توپخانه روی تأسیسات نفتی بانمیل عراق خسارات سنگینی به تأسیسات مذکور وارد آوردند. و…

داروهای کمیاب تا ۱۵ روز دیگر توزیع خواهد شد
تبریز ـ دکتر هادی منافی وزیر بهداری به اتفاق معاونان بهداشتی و دارویی وزارت بهداری برای بررسی مشکلات و نارسائی‌های سازمان منطقه‌ای بهداری آذربایجان شرقی و بازدید از مؤسسات درمانی و بهداشتی منطقه، وارد تبریز شد. در پی این سفر، دکتر نیک‌نژاد معاون داروئی وزارت بهداری در گفتگوئی با واحد مرکزی خبر در تبریز، در پاسخ به این پرسش که چه داروهائی حیاتی و در عین حال کمیاب هستند گفت: ما در زمینه بعضی از اقلام داروهای قلبی، عروقی و روانی کمبود داشتیم، ولی کمبود به حدی نیست که اصلاً نباشند، معذالک این داروها هم توسط کارخانه‌های تولیدکننده داخلی تهیه شده و هم از خارج وارد گردیده و حداکثر تا ۱۵ روز دیگر در سراسر کشور و از اوایل هفته آینده در تهران توزیع خواهد شد.

نماز جمعه خرم‌آباد باشکوه فراوان اقامه شد
خرم‌آباد ـ‌ حجت‌الاسلام سیدکاظم حسینی میانه‌چی که‌ طی حکمی از سوی امام امت به سمت امام جمعه خرم‌آباد منصوب شده است، وارد خرم‌آباد شد و مورد استقبال اعضای جامعه روحانیت، استاندار لرستان، مسئولان نهاد‌های انقلاب اسلامی و سازمانهای دولتی استان لرستان قرار گرفت. گزارش رسیده حاکیست دیروز پس از یکسال وقفه، بار دیگر نماز پرشکوه و وحدت آفرین جمعه به امامت حجت‌الاسلام حسینی میانه‌چی در دانشگاه شهید مظلوم آیت‌‌الله بهشتی خرم‌آباد، باشکوه فراوان اقامه شد.

code

نسخه مناسب چاپ