مدیر صندوق امنیت ملی انرژی روسیه:تحریم ایران خبر خوبی برای ماست
مدیر صندوق امنیت ملی انرژی روسیه در یک برنامه تلویزیونی گفت: ایران تحت تحریم ها باقی می ماند و این تحریم ها سخت تر هم می شود که اگر بخواهم صادقانه بگویم، این خبر خوبی برای ماست. در آینده باید وارد روابط مشارکت اقتصادی شویم و برنامه های جاه طلبانه ای برای سرمایه گذاری، از جمله سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز ایران داریم.
به گزارش انتخاب، شبکه تلویزیونی دولتی روسیه (راسیا-۱) در برنامه ای گفتگو محور، حملات پهپادی اخیر روسیه به زیرساخت های اوکراین را مورد بررسی قرار داد. مجری برنامه ابتدا درباره این حملات گفت: در پایتخت اوکراین دوباره صدای آژیرهای هشدار حمله هوایی شنیده می شود و تا کنون متوقف نشده است. ما آنها را تحت فشار استراتژیک نگه داشته ایم. همچنین آنتون گراشنکو، مشاور وزارت امور داخلی اوکراین تصویری از لاشه یک پهپاد ما یا ایران به نام Geran-2 یا شاهد ۱۳۶ را منتشر کرده است.
در ادامه “کنستانتین سیمونوف” مدیر صندوق امنیت ملی انرژی روسیه به عنوان یکی از کارشناسان برنامه، درباره استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی علیه اوکراین، گفت: ما با ایران همواره رابطه سخت و پیچیده ای داشته ایم و نمی توانیم آنطور که آمریکایی ها ادعا کرده اند، بگوییم ایران همیشه شریک ما بوده است. وی افزود: چه در دوره شوروی و چه پسا شوروی، رابطه با ایران همواره کاملا پیچیده بوده است، اما اکنون می بینیم که ایران یک انتخاب سیاسی جدی کرده که این کشور را تحت تحریم خواهد برد. اتحادیه اروپا در حال اعمال تحریم هایی علیه ایران است و ۵ دسامبر-۱۴آذر- به عنوان شروع دور ششم و هشتم تحریم ها معین شده است.

نسخه مناسب چاپ