ضرورت حمایت از دانش آموختگان انجمن سینمای جوانان ایران
 

مهدی آذرپندار، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در همایش کانون دانش‌آموختگان انجمن سینمای جوانان ایران بیان کرد: تأثیری که سینمای کوتاه از خود به جا می‌گذارد بسیار بیشتر از سینمای بلند داستانی است.
به گزارش ایسنا، همایش کانون دانش‌آموختگان انجمن سینمای جوانان ایران در سالن شماره ۹پردیس سینمایی ملت برگزار شد.
در ابتدای این مراسم سعید نجاتی مشاور مدیرعامل و رئیس کانون دانش‌آموختگان انجمن سینمای جوانان ایران گفت: معمولا افراد فکر می‌کنند دوره‌دیدگان انجمن سینمای جوان درنهایت باید فیلمساز شوند اما این انجمن به افراد، جهان‌بینی و نگاه متفاوتی می‌دهد و اهمیت انجمن نیز در این است.
نجاتی ادامه داد: قرار است اقداماتی برای هویت افراد کانون انجام گیرد که در اولین قدم عضویت و کارت‌های این اعضا مهم‌ است که این کارت‌ها چه در داخل و چه به صورت بین‌المللی باید اهمیت خود را داشته باشند و ما نیز پیگیر بخش بین‌الملل آن هستیم؛ زیرا انجمن سینمای جوانان ایران بزرگ‌ترین مدرسه فیلمسازی در تمامی دنیاست و این حق اعضای این مدرسه است تا خدماتی که مهم است به افراد حاضر در این کانون تعلق گیرد.
در ادامه مهدی آذرپندار، دبیر سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اظهار کرد: تمامی افرادی که الان در این جمع حضور دارند به واقع افراد مهمی هستند. زمانی که قرار بر این شد اولین همایش این کانون در جشنواره برگزار شود، نگاه ما بر این بود که این کانون بهتر و درست‌تر دیده شود. اصلا هر بهانه‌ای که باعث شود ما در کنار یکدیگر جمع شویم مهم و بهترین کار ما در این شرایط این است که حضور خود را پررنگ‌تر از پیش نشان دهیم؛ این کاری‌ است که از من به عنوان مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران برمی‌آید، زیرا این اتفاق وظیفه انجمن است .
او افزود: خانواده بزرگ ۲۵۰هزار نفره انجمن باید از فضای سخت فاصله بگیرد و سعی ما بر این باشد با حضور در چنین جمع‌هایی برای بهتر شدن شرایط صحبت کنیم. امیدوارم بتوانیم خدماتی برای اعضای انجمن اختصاص دهیم چون این موضوع در آیین‌نامه صندوق هنر سینمای فیلم کوتاه تعریف نشده بود و انجمن سینمای جوانان ایران می‌تواند این خدمات را برای اعضای خود در این صندوق درنظر گیرد. در کنار این خدمات می‌توانیم جنبه معنوی و ادامه‌دار شدن این مراسم‌ را در پیش داشته باشیم. نکته جالب این است که در این سال‌ها افرادی که در انجمن سینمای جوانان ایران حضور داشتند الان در مشاغل مختلفی حضور دارند؛ از مدیر موزه گرفته تا …که این خود اتفاق خوب و قابل اعتنایی‌ است.
حبیب ایل‌بیگی، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی نیز در این مراسم بیان کرد: خوشحالم که امروز در این جمع حضور دارم؛ به عنوان فردی که نه در جایگاه هنرجو بلکه به عنوان فردی که ۲دوره در انجمن سینمای جوانان ایران حضور داشتم، به مهدی آذرپندار تبریک می‌گویم که توانست این اتفاق را رقم بزند و باید بگویم این کانون از چه اهمیتی برخوردار است.
او ادامه داد: بسیاری از مشکلات فعلی کشور ما ریشه در این دارد که چنین سازماندهی و تشکیلاتی در سطوح مختلف آن وجود ندارد و ای کاش در کشور نیز رویکرد و نگاهی مانند انجمن سینمای جوانان ایران وجود داشت و این فقدان باعث بسیاری از ضعف‌ها در کشور شده است. سینمای ایران اگر درحال حاضر جایگاهی دارد به یمن وجود و تأسیس انجمن سینمای جوانان ایران است.

نسخه مناسب چاپ