رشد ۳۳ درصدی جذب حامیان مددجویان در کردستان
سنندج ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان با اشاره به اقدام‌های این نهاد در سرفصل‌های مختلف در ماه مبارک رمضان گفت: امسال برای اطعام ۱۰۰ هزار نفر از مددجویان و نیازمندان زیر پوشش برنامه‌ریزی کرده بودیم که خوشبختانه بیش از ۱۰۰ درصد این مهم محقق شد. به گونه‌ای که در طول ماه مبارک رمضان، سفره‌های افطاری در مناطق مختلف استان کردستان با حضور ۱۰۸ هزار و ۵۰۰ نفر از نیازمندان و محرومان با یاری و مساعدت‌های مسئولان و خیّرین، گشوده شد.

قنبر موسی‌نژاد از جذب حامی به عنوان یکی دیگر از سرفصل‌های فعالیت‌های کمیته امداد نام برد و افزود: در بحث جذب حامی در استان، امسال ۳۳ درصد نسبت به پارسال رشد داشته‌ایم، به‌طوری که پیش‌بینی جذب حامی در کردستان ۳۰۰۰ حامی بود، که ضمن تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه، ۹ درصد بیش از سهم تعریف شده هم حامی جذب شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح مفتاح الجنه و میزان موفقیت در این حوزه اظهار داشت: هدف گزاری کمیته امداد کردستان بهره‌مندی ۲۰۰۰ خانوار محروم و زیر پوشش از مزایای این طرح در ماه مبارک رمضان بود که تقریباً محقق شد و نکته بارز در این رابطه نیز رشد قابل توجه کمی و کیفی کمک‌های مردمی بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کردستان جمع‌آوری یک میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان زکات فطریه مردم مؤمن و روزه‌دار کردستان، بازدید از ۱۹۳۴ خانوار نیازمند و بررسی مسائل و مشکلات آنان، جمع‌آوری بیش از ۱۰۰ میلیون ریال کمک‌های مردمی در جشن‌های گلریزان و آزادی چند زندانی غیرعمد از محل این کمک‌ها، جمع‌آوری ۱۸۰ میلیون ریال نذورات مردمی و ۳ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال در قالب اتفاقات را از دیگر فعالیت‌های این نهاد در ماه مبارک رمضان بیان کرد.

وی با بیان این‌که احساس مسئولیت مردم در رسیدگی به امور محرومین قابل تحسین است، افزود: خوشبختانه کردستان امسال در حوزه مشارکت‌های مردمی در زمره استان‌های برتر کشور است و آنچه که ماه مبارک رمضان امسال را برای این نهاد در مقایسه با سنوات قبل متمایز کرد، حضور خیّرین در کنار محرومین بود.

نسخه مناسب چاپ