کشف۱۲۰ کیلوگرم تریاک در محموله ارسالی به لندن
 

سرویس حوادث: ماموران پلیس فرودگاه امام خمینی(ره) با استفاده از سگ‌های مواد یاب از داخل محموله چرخ دنده‌های ارسالی به کشور انگلیس ( لندن ) ۱۲۰ کیلوگرم تریاک را که با شیوه خاص جاسازی شده بود، کشف کردند. ‏

سرهنگ حسن مهری رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور در نشست خبری درباره این پرونده اظهار داشت: ماموران پلیس فرودگاه امام خمینی(ره) هنگام گشت بازرسی در انبار شرکت هواپیمایی «ایران ایر» متوجه شدند که سگ‌های موادیاب به سمت یک محموله چرخ دنده‌های صنعتی که از یک هفته قبل در این انبار برای ارسال نگهداری می‌شد، حمله کردند.وی ادامه داد: پس از آن مأموران اقدام به انتقال این بار شامل ۱۳ چرخ دنده صنعتی هریک وزن ۱۵۰ کیلوگرم کردند. ‏

مهری اضافه کرد: در بازرسی از هر یک از این چرخ دنده‌ها بین ۷ تا ۱۷ کیلوگرم تریاک کشف و ضبط شد.وی با اعلام این که در مجموع ۱۲۰ کیلوگرم تریاک از این بار کشف و ضبط شد افزود: قاچاقچیان با ظرافت خاصی برای پوشاندن موادمخدر استفاده کرده بودند.

سرهنگ مهری گفت: در ارتباط با این پرونده چهار نفر دستگیر شدند و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد. وی تاکید کرد: شرکت‌های صادرات کالا باید از دریافت بارهای ناشناس خودداری کنند ضمن این که اطلاعات فرستنده بار را به صورت کامل دریافت کنند.

*کشف ۱۹۷کیلوگرم موادمخدر

فرمانده پلیس فرودگاه با بیان این که امسال ۱۹۷ کیلوگرم موادمخدر صنعتی و سنتی در فرودگاه‌های کشور کشف شده است، افزود: این مواد در فرودگاه‌های امام (ره)، مشهد، کرمان، بندرعباس و زاهدان کشف شده‌اند. این در حالی است که آمار کشفیات پلیس در حوزه مواد مخدر ۱۱۰ درصد افزایش یافته است.‏

‏*ممنوعیت حمل داروهای مخدر ‏

رئیس پلیس فرودگاه‌ها گفت: حمل هر نوع زعفران، سنگ‌های قیمتی و قرص‌های کدئین‌دار، ترامادول و متادون در ایام حج تمتع به عربستان ممنوع است.

مهری گفت: خوشبختانه در عملیات عمره امسال هم در عربستان هیچ زائری به جرم حمل موادمخدر دستگیر نشد و یک زائرهم نتوانست موادمخدر به عربستان حمل کند. افرادی که یک گرم موادمخدر نیز به همراه داشتند در داخل کشور دستگیر و از ادامه سفرشان جلوگیری شد.رئیس پلیس فرودگاه‌ها با اعلام اینکه عربستان در خصوص موادمخدر صنعتی و سنتی قوانین سختگیرانه دارد، افزود: با توجه به آغاز حج تمتع از ۱۴ شهریور، به زائران توصیه می‌کنم همراه خود قرص‌های کدئین‌دار، ترامادول و متادون حمل نکنند چرا که همراه داشتن این قرص‌ها در عربستان جرم محسوب می‌شود.به گفته سرهنگ مهری، زائران نباید ترشیجات، اسباب بازی‌های شبیه سلاح، اسپری و اشیای برنده همراه خود داشته باشند.

رئیس پلیس فرودگاهها ، تاکید کرد: هر زائر می‌تواند ۵ هزار دلار به همراه خودش داشته باشد. در خصوص حوزه موادمخدر هم اگر حتی یک گرم مخدر از حجاج در داخل کشور کشف شود، این فرد بار اول به یک تا ۵ سال و بار دوم به ۵ تا ۱۵ سال ممنوع‌الخروج محکوم می‌شود.‏وی به زائران توصیه کرد: هیچ بار امانتی از کسی قبول نکنند چرا که ممکن است این بار دارای اشیای ممنوعه از جمله موادمخدر باشد.

نسخه مناسب چاپ