حمله موشکی به بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در سوریه
سرویس خارجی: بزرگترین پایگاه نظامیان اشغالگر آمریکایی در میدان نفتی «العمر» در استان «دیرالزور» سوریه هدف حمله موشکی قرار گرفت.
افراد ناشناس چهار موشک به سمت این پایگاه نظامی شلیک کردند که در پی آن صدای انفجارهای مهیبی به گوش رسید و در پایگاه نیز آتش سوزی به وقوع پیوست. در پی این حمله، هواپیماهای آمریکایی به شکل گسترده ای در آسمان منطقه به پرواز در آمدند. برخی فعالان هم گفتند نظامیان آمریکایی در واکنش به این حمله، منطقه کشاورزی در حومه شهر «المیادین» استان دیرالزور را گلوله باران کردند. خبر دیگر اینکه وزیر خارجه ترکیه تأکید کرد که این کشور از تمامیت ارضی سوریه حمایت می‌کند و نباید اجازه تجزیه سوریه را داد.
مولود چاووش‌اوغلو، به تحولات سوریه و حوادث مشابه در لیبی و عراق اشاره کرد و گفت: ما نهایت تلاش خود را برای تضمین عمیق نشدن این فجایع و ممانعت از وقوع فاجعه در کشورهای دیگر به کار می‌گیریم. چاووش‌اوغلو گفت: نباید بگذاریم سوریه به مرکزی برای تروریسم تبدیل شود و نباید اجازه تجزیه آن را بدهیم. وی افزود: ما از حمایت غرب از «پ.ک‌.ک» و شاخه‌های آن در سوریه خبر داریم و هدف از این حمایت، تضمین ادامه اجرای دستورکارهای جدایی‌طلبانه در شمال شرق سوریه برای تجزیه این کشور است.

نسخه مناسب چاپ