گلوگاه‌ها و بسترهای فساد در آذربایجان غربی شناسایی می شود
ارومیه – خبرنگاراطلاعات: مدیران کل بازرسی استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان با رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کردند.
ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در این دیدار گفت: کارهای عمقی و دقیقی درباره پیشگیری از وقوع جرم و شناسایی گلوگاه‌ها و بسترهای فساد با همکاری بازرسی ودادگستری استان انجام می شود که بسیار ارزشمند است.
عتباتی ادامه داد: جایگاه بازرسی کل بسیار رفیع و ارزشمند است و گستره تاثیرگذاری آن برای مردم و سیستم اجرایی اهمیت دارد و می تواند منشاء آثار و برکات زیادی در جامعه و حصول رضایتمندی حداکثری مردم باشد.وی با اشاره به وقایع و حوادث اخیر، نقش سازمان بازرسی را در پاسخ دهی مدیران و مسئولان و حصول رضایتمندی مردم، سیار مهم ارزیابی کرد. عتباتی بر توجه به خواست‌های مردم هم تاکید کرد و اظهارداشت: مدیران و مسئولان باید با همت مضاعف و با نگاه حمایتی امور مردم را پیگیری و به حل مشکلات آنها کمک کنند.
وی به موضوع اخیری که با پیگیری دادگستری استان آذربایجان غربی منجر به حصول نتایج مطلوب در حوزه ساخت و سازهای شهری شد نیز اشاره کرد و گفت: شرایط ساخت و ساز در زمین‌های قولنامه ای برای مردم استان فراهم شد که در زمینه‌های مختلف از جمله رفع مشکل ساخت و سازها و همچنین رونق اشتغال کارهای ساختمانی و رونق معیشت قشر زحمتکش جامعه، از برکات آن است. عتباتی با اشاره به اوضاع دریاچه ارومیه، اظهار داشت: باید استان‌های همجوار دریاچه ارومیه از تمامی امکانات و ظرفیت‌های موجود برای احیای آن بهره بگیرند، چرا که اقلیم این استان‌ها از این پدیده تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.مدیر کل بازرسی آذربایجان غربی نیز در این دیدارضمن ارائه گزارشی گفت: برنامه ریزی‌هایی در باب پیشگیری از وقوع جرم و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان انجام شده و در بحث خانواده و جوانی جمعیت هم کارگروهی تشکیل شده است.محبوبی ادامه داد: برای شناسایی گلوگاه‌های فساد و اقدامات اساسی در خصوص جلوگیری از آن‌ها، ورودهای جدی در مورد احیای حقوق عامه و فرآوری معادن در داخل استان آذربایجان غربی که از درخواست‌های مردم نیز محسوب می‌شود، اقدامات خوبی شده است. استفاده از مزایای مرزی استان هم مطالبه دیگر مردم است و منطقه آزاد ماکو ظرفیت بزرگی است که به آن ورود شده و نیازمند حمایت‌های دادگستری استان است.
محبوبی به ضرورت احیای دریاچه ارومیه هم اشاره کرد و گفت: درباره احیای دریاچه ارومیه هم اقدام‌های جدی شده است. دراین دیدار حاضران هم به بیان نقطه نظرها و دیدگاه‌های خود که بیشتر بر محور همکاری و هم افزایی استوار بود، پرداختند.

نسخه مناسب چاپ