وزیر ارتباطات: راهکار اصلی مدیریت فضای مجازی فرهنگ‌سازی است
فناوری اطلاعات یک فناوری راهبردی است و می‌تواند همه جنبه‌های زندگی جامعه را متحول کند و راهکار اصلی مدیریت فضای مجازی کشور، فرهنگ‌سازی است.
به گزارش ایرنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای معاونان که بخشی از آن اختصاص به معارفه سیده فاطمه موسوی مشاور امور بانوان و خانواده وزیر ارتباطات داشت، ضمن اعلام این مطلب با تأکید بر اینکه خانواده محوری برنامه‌ها موضوع بسیار مهمی است، اظهار داشت: فضای مجازی در عین حال که فرصت‌های بی‌نظیری را برای ایجاد تحول و توسعه در همه بخش‌های جامعه ایجاد کرده است، ظرفیت ایجاد چالش برای افراد به‌ویژه کودکان و نوجوان را هم دارد که یگانه راه مدیریت این چالش‌ها در بلندمدت، فرهنگ‌سازی در سنین پایین و توجه جدی و ویژه به نقش خانواده‌ها در تبیین و ترویج فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی و فرهنگ استفاده صحیح از این ابزارها برای کودکان است.
وی در ادامه از مشاور امور بانوان و خانواده خواست تا با همکاری دستگاه‌های فرهنگی برای مراقبت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی و فرهنگ‌سازی در این مورد برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را انجام دهد.
استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات برای توسعه اشتغال بانوان هم از دیگر انتظارات وزیر ارتباطات از مشاور امور بانوان و خانواده بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.
خبر دیگر اینکه رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری تعداد تراکنش‌های درگاه خدمات عمومی ( pgsb) به ۴ میلیارد عدد رسید.
محمد خوانساری افزود: تعداد تراکنش‌های درگاه خدمات عمومی در طول پارسال حدود ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون عدد بود که فقط طی شش ماهه نخست امسال به ۴ میلیارد عدد رسیده است.
وی ادامه داد: این سرویس هم اکنون توسط دو شرکت خصوصی به عنوان سکوی توانمندساز و با مجوز و راهبری وزارت ارتباطات، اطلاعات مورد نیاز نظیر استعلام‌های هویتی و استعلام‌های پستی را در اختیار متقاضیان بخش خصوصی برای تسهیل در ارایه سرویس به مردم عرضه می‌شود.

نسخه مناسب چاپ