افتتاح شعب شورای حل اختلاف در ورزش
 

سیدحمید سجادی دیروز در مراسم افتتاح مرکز شورای حل اختلاف ورزش که در ورزشگاه شهید کشوری برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم هیچ اختلافی در ورزش نباشد و آنچه تاکنون بوده هم ختم به خیر شود. خوشحالیم که به بخش مهمی از ورزش توجه شده و شاید ورزش از وجود اختلاف و مشکلات در صدور رای‌ها خارج شود و به یک تعیین تکلیف و ریل‌گذاری صحیح و به‌روز برسد.
وی یادآور شد: هشت هزار مکان ورزشی دولتی و ۲۸ هزار مکان ورزشی غیر دولتی در کشور وجود دارد. یکی از مشکلات اصلی ما بروز حوادث ورزشی است که هر روز شاهد چند صد مورد از آن هستیم که منجر به صدور رای می‌شود.
وزیر ورزش با اشاره به اینکه موسسان باشگاه‌ها، ورزشکاران و والدینی که فرزندان خود را به ورزشگاه می‌فرستند، همه درگیر حادثه‌ای می‌شوند، گفت: شاید با تدابیر و آموزش پیشگیری شود تا فرزندان سالم به اماکن ورزشی بیایند و خارج شوند. شاهد بودیم بر اثر حادثه فوتبالی افرادی تا آخر عمر به دلیل بروز ضایعه نخاعی خانه‌نشین شده‌اند یا همچنین در اسکی، ورزش‌های رزمی یا به دلیل فرسوده بودن وسایل ورزشی اتفاقی رخ داده که موجب آسیب جسمی و روحی شده است.
سجادی با تاکید بر اینکه اگر مراجع تخصصی حقوقی و معتبری ایجاد شود و جامعه ورزش بداند که شکایتش مورد رسیدگی قرار می‌گیرد بسیار قدردان می‌شویم، تصریح کرد: امیدواریم این اتفاقات خوب با راه اندازی این شعب به منصه ظهور برسد. همچنین انبوهی از قراردادها را داریم که نیاز به مراجع تخصصی حقوقی در دل ورزش دارند و می‌خواهیم در بند قرارداد، مرجع رسیدگی را همین مراجع معرفی کنیم.
وزیر ورزش با تاکید بر اینکه با افتتاح این شعب شورای حل اختلاف در ورزش نیاز به مراجع بین المللی کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرد: این مساله نشان دهنده رشد و توسعه و آبادانی جمهوری اسلامی است.
وی افزود: یکی از توفیقات رسیدگی به موارد حقوقی است تا خانواده ورزش به آسودگی برسند و امیدواریم این شعب در تمام استان‌ها کامل شود تا خیال همگان آسوده شود.

نسخه مناسب چاپ