اخبارکوتاه
‏۸۶‏‎ ‎سال حبس قطعی برای ۱۵ متهم پرونده فروش خودرو
سرویس حوادث: رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به محکومیت قطعی ۱۵ متهم پرونده کثیرالشاکی فروش خودرو با ۶۷۰ شاکی به ۸۶ سال حبس در ساوجبلاغ گفت: حسین سامانی‌پور متهم اصلی در این پرونده با سوءاستفاده از اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار، با ادعای غیرواقعی تهیه و تحویل خودرو به قیمت کارخانه، وجوهی را از مردم اخذ می‌کرد و با وعده تحویل چند ماهه، با وجوه اخذ شده فعالیت‌های دیگر اقتصادی انجام می‌داد‏‎.
‎به گزارش ایسنا، حسین فاضلی هریکندی، افزود: متهم در ادامه با بخشی از وجوه اخذ شده به قیمت بالاتر از بازار آزاد، خودرو تهیه می‌کرد و در اختیار برخی مشتریان قرار می‌داد، ولی با توجه به نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت خودرو در بازار، تحویل خودرو در ادامه ممکن نبود و هر چند می‌دانست که دیگر توان تهیه خودرو را ندارد، باز هم با جذب مشتریان جدید، با وجوه اخذ شده از آنها مجدداً خودرو تهیه می‌کرد و در اختیار مشتریان قدیمی قرار می‌داد که با ورود دادگستری کل استان البرز و تشکیل پرونده قضایی، از ادامه فعالیت‌های وی که منتهی به افزایش تعداد مالباختگان می‌شد، جلوگیری به‌عمل آمد‎.‎‏
سایر متهمان هم علیرغم آگاهی از عدم توانایی متهم اصلی در تحویل خودرو، اقدام به دریافت وجه از متقاضیان جدید می‌کردند و بخشی از مبالغ واریزی را برای خود برمی‌داشتند و مابقی را به حساب متهم اصلی می‌ریختند‎.
پلمب ۳ جایگاه سوخت گاز و ۲ شهربازی در کاشان ‏
سرویس خبر: رئیس اداره استاندارد کاشان با اشاره به مهر و موم موقت ۳ جایگاه سوخت‎ CNG ‎تا رفع عیوب گفت: ۲ شهربازی هم به‌دلیل نبود استاندارد‌های لازم پلمب شد‎.
‎غلامحسین بخردی در گفتگو با تسنیم، با بیان اینکه شرح وظایف سازمان استاندارد بسیار گسترده است، اظهار داشت: ما مدعی هستیم که از کارخانه تا خانه و از مزرعه تا سفره و از ورود محصول تا توزیع آن، استاندارد وجود دارد و همواره همراه مردم است‎.
‎وی با تأکید بر رعایت ملزومات استاندارد در حوزه‌های مختلف افزود: شهرستان کاشان بزرگترین تولیدکننده فرش ماشینی و گلاب و عرقیات گیاهی است و عمده واحدهای تولیدی در این شهرستان از این دست است و برای دریافت نشان استاندارد باید شرایط لازم را داشته باشند‎.
‎امدادرسانی به ۱۸۵ نفر درپی جاری‌شدن در ۳ استان کشور ‏
سرویس حوادث: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۱۸۵ نفر در پی وقوع سیل و آبگرفتگی در ۳ استان کشور خبر داد‎.
‎مهدی ولیپور در گفتگو با ایسنا، درباره عملیات امدادگران سازمان امدادونجات در امدادرسانی به افراد متاثر از سیل و آبگرفتگی در ۳ استان گفت:‌در ۲۴ ساعت گذشته ۹ شهرستان شیروان، آزادشهر، آق قلا، بندرگز، بندرترکمن، علی آباد، گرگان، مینودشت و گلوگاه در استان‌های خراسان شمالی، گلستان و مازندران متاثر از سیل و آبگرفتگی شد که عملیات امدادرسانی در این مناطق در دستور کار قرار گرفت‎. ‎وی با بیان اینکه در مجموع ۱۸۵ نفر از ساکنان این مناطق متاثر از سیل و آبگرفتگی شدند، گفت: ۹۳ امدادگر از ۲۶ تیم در این عملیات شرکت داشتند‎.
‎رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۲ بیمار توسط امدادگران به مراکز درمانی منتقل شدند، گفت: در ۳۲ واحد مسکونی نیز عملیات تخلیه آب انجام شده است‎.

نسخه مناسب چاپ