اخبار داخلی
آمادگی بوکسورهای ایران برای حضور در قهرمانی آسیا
مربی تیم ملی بوکس ایران، درباره آخرین وضعیت ملی پوشان برای حضور در قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ در اردن صحبت کرد.
جاسم دلاوری درباره لیست اعزامی تیم ملی بوکس ایران به مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ اردن، توضیح داد: فقط با برگزاری مسابقات انتخابی ترکیب نهایی را مشخص کردیم و حتی تا دو هفته قبل اوزان ۶۰ و ۷۵ کیلوگرم ما که وزن‌های المپیکی تیم ایران هستند هم حضورشان قطعی نبود، تا اینکه انتخابی زدند.
او گفت: از مسابقات قهرمانی کشور به این طرف مرتب مسابقات انتخابی‌ گذاشتیم و اردوهای مشترک هند و عراق را هم مد نظر قرار داده‌ایم. انتخاب‌های ما بر اساس رای داورها (برد و باخت) بوده است. بوکسورها همه در ۱۲ وزنی که به این رویداد اعزام می‌شوند با این روش انتخاب و معرفی شده‌اند.
مربی تیم ملی بوکس ایران، درباره عدم اعزام دانیال شه‌بخش نیز گفت: دانیال چند ماه قبل از کادرفنی اجازه گرفت تا در مسابقات حرفه‌ای دبی شرکت کند و وقتی هم آمد دو مبارزه انتخابی برای او تدارک دیدیم که کمالی را شکست داد، اما درخواست کرد که به دلیل مشکلات شخصی به این مسابقات اعزام نشود. دلایل شخصی او را نمی‌دانم که چه بود، اما او انتخابی‌ها را برد.
او درباره دو اردوی مشترک ملی‌پوشان با هند و عراق نیز گفت: به هر حال اردوی مشترک خصوصا هند، بهتر بود چون آن‌ها تیم بهتری نسبت به عراق هستند. با این حال عراق هم حریف تیم ما در قهرمانی آسیا است و همین که تن بوکسورهای ما به تن حریف غیر ایرانی بخورد اتفاق خوبی است. یک مقدار مسائل مالی روی تیم تاثیر گذار است که امیدوارم در آینده برطرف شوند.
دلاوری درباره وضع کلی تیم ملی بوکس ایران توضیح داد: ما در چند وزن نفراتی داریم که اولین بار است در مسابقات رده سنی بزرگسالان آن هم در قهرمانی آسیا شرکت می‌کنند. در غیر این صورت تمرینات خوبی پشت سر گذاشته‌ایم و از نظر روحی – روانی هم شرایط خوبی داریم. اینکه چه نتیجه‌ای کسب شود هم به شرایط مسابقات و خیلی موارد دیگر بستگی دارد.
او در پاسخ به این سوال که از نظر او نتیجه تیم ملی ایران در دور قبل رقابت‌ها، این دوره هم تکرار یا بهتر می‌شود؟ اظهار کرد: به هر حال چه خود ما و چه تیم‌های ملی رشته‌های دیگر همواره سعی می‌کنند نتایج دور قبل خود را بهتر کنند. هدف و برنامه‌ریزی ما هم در این چند وقت برای همین بود و امیدوارم بهترین نتیجه کسب شود.
راهکار سازمان لیگ کشتی برای مسابقات سال آینده
سازمان لیگ کشتی با در نظر گرفتن خواسته اسپانسرهای مالی برای تیمداری در لیگ برتر قصد دارد تغییراتی را در برنامه سال آینده این مسابقات اعمال کند.
پس از اینکه برخی از اسپانسرهای مالی لیگ برتر کشتی از زمان محدود و کوتاه این رقابتها انتقاد کردند و این موضوع را یکی از مشکلات تیم‌داری و حضور مستمر در لیگ برتر خواندند، سازمان لیگ در صدد رفع این مشکل بر آمد. گفته می‌شود متولیان برگزاری لیگ کشتی با در نظر گرفتن این مساله قصد دارند فکری اساسی برای تغییر و بیشتر شدن زمان برگزاری مسابقات کرده و روند این پیکارها را طولانی‌تر کنند.
در همین راستا برنامه سازمان لیگ قصد دارد مسابقات سال آینده را قبل از رقابت‌های جهانی استارت بزند. این تغیر در حالی رخ خواهد داد که در هفته‌های آغازین لیگ برتر معمولاً هیچکدام از تیم‌ها ملی‌پوشان خود را به کار نمی‌گیرند و بدون این نفرات می‌توانند کمی زودتر از برنامه کنونی، دور مقدماتی را آغاز کرده و تنور مسابقات را روشن کنند.
با این تغییر بعد از پایان مسابقات جهانی می‌توان شاهد حضور ملی پوشان در لیگ برتر باشیم و آنها با ریکاوری لازم و شرایطی مطلوب وارد کارزار لیگ خواهند شد.

نسخه مناسب چاپ