روسیه: آمریکا باید فشارها بر طالبان افغانستان را متوقف کند
سرویس خارجی: معاون وزیر خارجه روسیه در سخنانی گفت: مسکو از جامعه بین‌المللی می‌خواهد تا فشارهای ایالات متحده بر دولت جدید افغانستان را متوقف کند.
«اولگ سیرومولوتف» به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: این مهم است که «کابل» تحقق تعهدات خود را در زمینه تشکیل دولت فراگیر، مبارزه با تروریسم و مواد مخدر و همچنین احترام به قوانین حقوق بشری تضمین کند. وی افزود: لازم است که تلاش‌های غیر منطقی برای فشار بین‌المللی که توسط واشنگتن بر مقامات جدید افغانستان اعمال شده است، متوقف شود و برعکس، کانال‌های کمک‌های بین‌المللی به افغانستان را گسترش دهیم.
این مقام روس با بیان اینکه مسکو قصد دارد همکاری با کابل را از طریق تماس‌های تخصصی دوجانبه و سازمان‌های بین‌المللی و در درجه اول در سازمان همکاری شانگهای و سازمان پیمان امنیتی جمعی، از جمله در مورد موضوعات ضد تروریستی افزایش دهد، افزود: روسیه همچنان به حمایت بشردوستانه از افغانستان می‌پردازد.
در رویدادهای امنیتی نیز، در پی حمله به خودروی حامل کارمندان سپاه ۲۰۷ «الفاروق» حکومت موقت طالبان در «هرات» افغانستان، شش نفر از نیروهای طالبان کشته و ۱۵ نفر زخمی شدند. ساعاتی بعد، گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

نسخه مناسب چاپ