تاکید نخست‌وزیر جدید عراق بر لزوم مشارکت و همکاری دوجانبه با ایران
سرویس خارجی: «محمد شیاع السودانی»، نخست‌وزیر جدید عراق در دیدار با «محمد کاظم آل صادق» سفیر کشورمان در بغداد ضمن محکومیت حمله تروریستی در «شاهچراغ»، بر لزوم تقویت بیش از پیش مناسبات و افزایش همکاری ها میان دو کشور تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، «محمد شیاع السودانی» میزبان «محمد کاظم آل صادق» سفیر کشورمان در بغداد بود و دو طرف در این دیدار بر تقویت همکاری‌های متقابل بین عراق و ایران تاکید کردند. سفیر ایران در بغداد از جانب مقام معظم رهبری، به نخست‌وزیر این کشور تصدی این پست و گرفتن رأی اعتماد برای کابینه جدید عراق
را تبریک گفت. بر اساس بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق، در این دیدار، روابط دوجانبه میان دو کشور همسایه، راه‌های تحکیم آن و توسعه همکاری‌های متقابل در سطوح و زمینه‌های مختلف بررسی شد. نخست‌وزیر عراق در این دیدار، حمله تروریستی اخیر در حرم مطهر «احمد بن موسی بن جعفر» (ع) در شهر شیراز را محکوم کرد و گفت : دولت و مردم عراق با قربانیان این حمله تروریستی اعلام همبستگی می‌کنند. وی در ادامه بر اهمیت تقویت بیش از پیش مناسبات و روابط میان دو کشور و افزایش مشارکت دوجانبه میان عراق و ایران به منظور ارتقای توسعه پایدار به نفع دو ملت دوست تاکید کرد.

نسخه مناسب چاپ