آیت الله هاشمی رفسنجانی:اعتقاد عمیق مقام معظم رهبری به اعتدال ، دلیل مهم برای همکاری با دولت ا ست
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اظهار تأسف از بی توجهی بسیاری از رسانه‌ها به توصیه‌های رهبری معظم انقلاب گفت: باید حراست از حق الناس در هر شرایط و در همه ابعاد مورد توجه و مداقه بیشتر قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح دیروز در دیدار جمعی از نمایندگان فعلی و ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی، خود را عضو نمایندگان ادوار مجلس دانست و گفت: کانون نمایندگان ادوار مجموعه‌ای ارزشمند برای کشور است که متأسفانه به ظرفیت آن توجهی نمی‌شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح مسائل عمومی داخلی و منطقه‌ای، گفت: شرایط به گونه‌ای است که باید در برخورد با مسائل تأمل و در برابر تخریب‌ها و انتقادات بدون پشتوانه‌های واقعی، تحمل کنیم.

وی نادیده گرفتن مشکلات داخلی را خوشبینی صرف خواند و گفت: اولین شاخص اوضاع ما، بیکاری جوانان ماست که نشان از رکود است و رکود وقتی با تورم همراه شود، فلاکت سر بر می‌آورد که زیبنده کشوری مثل ایران نیست.

وی دروغ، خبرچینی، دو به هم زنی افراد و گروه‌ها، تهمت، افشاگری‌های حرام و تجسس در زندگی مردم را از مصادیق بارز خصوصیات ضد اخلاقی و فرهنگی خواند و افزود: تأسفبارتر این که برخی مصادیق رعایت مسائل فرهنگی و اخلاقی را محدود به برخی موارد سطحی و آشکار می‌کنند و در حالی دم از رعایت اخلاق و فرهنگ می‌زنند که به اصول مسلم اخلاقی از جمله دوری از دروغ، تهمت، شایعه سازی و تخریب و اهانت پایبند نیستند.

وی با یادآوری ویژگی‌های مردم ایران در نجابت، فرهنگ، شجاعت و صداقت، گفت: دلیلی ندارد که برای تحریک مردم حرف‌هایی بزنیم که هیچ پایه دینی و ملی ندارد. وی با اخطار شدید به کسانی که در جامعه اسلامی ایرانی دیگران را تشویق به افراط می‌کنند، گفت: نتیجه افراط گرایی، ظهور گروهی چون بوکوحرام، داعش، طالبان و القاعده است که کشتار مردم را وظیفه خویش می‌داند.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش با تشریح شرایط توجه به دموکراسی و انتخابات اظهار داشت: یک گروه افراطی علیه دولتی که منتخب مردم است و رهبری حمایت می‌کنند، به جای نقد، تخریب می‌کنند.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر جایگاه اجتهاد، عقل و تدبر در سخنان مقام معظم رهبری، گفت: وقتی این شخصیت رأی مردم را حق‌الناس می‌خواند، این حق ابعاد مختلفی در قبل و بعد از انتخابات دارد که دیگران، مخصوصاً کسانی که مدعی ولایتمداری هستند، باید رعایت کنند.

وی با اظهار تأسف از بی توجهی بسیاری از محافل و رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی به این فراز مهم و اساسی توصیه‌های رهبری معظم انقلاب گفت: باید حراست از حق الناس در هر شرایط و در همه ابعاد مورد توجه و مداقه بیشتر قرار گیرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اعتقاد عمیق مقام معظم رهبری به اعتدال را دلیل دیگری برای لزوم همکاری با دولتی دانست که شعار خویش را اعتدال می‌داند و با یادآوری حمایت‌های رهبری از مذاکره‌کنندگان هسته‌ای، گفت: می‌بینید که بعضی از روزنامه‌ها و رسانه‌ها از کنار این سخنان می‌گذرند و سعی در القای اختلاف دارند.

نسخه مناسب چاپ