چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه ۱۰ مهرماه ۱۳۶۱ (برابر با ۱۴ محرم ۱۴۰۳، اول نوامبر ۱۹۸۲) نقل شده است.
آخرین مهلت رسیدگی به وضع دانشجویان دانشگاه تهران
کلیه دانشجویانی که از سوی شورای پذیرش یا کمیته‌های تصفیه و پاکسازی زمان انقلاب اسلامی حکمی دریافت داشته‌اند موظفند جهت تکمیل پرونده به دانشگاه تهران مراجعه کنند.
روابط عمومی دانشگاه تهران اطلاع داد: شورای پذیرش دانشگاه تهران اعلام کرده است، کلیه دانشجویانی که تاکنون از این شورا حکم گرفته و مشغول بندهای ۸ و ۱۱ ضوابط شورای پذیرش گشته‌اند اعم از اینکه مجدداً تبرئه و ثبت‌نام شده و یا تاکنون ثبت‌نام نشده‌اند و همچنین کلیه دانشجویانی که از طرف کمیته تصفیه و پاکسازی زمان انقلاب اسلامی حکمی داشته‌اند موظفند در جلسه‌ای که بمنظور تکمیل پرونده تجدید نظر و رسیدگی سریعتر به وضعیت آنها در تاریخ پنجشنبه ۱۳ر۸ر۶۱ که ساعت ۲ بعدازظهر در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی دانشگاه تهران تشکیل می‌گردد، شرکت جویند.
پنجاه و ششمین سالگرد تأسیس اتحادیه «مرگ بر امپریالیسم» کره شمالی
آقای کیم‌جانگ‌ایل عضو هیأت رئیسه دفتر سیاسی و دبیر کمیته مرکزی حزب کارگر کره در پنجاه و ششمین سالگرد شکل‌گیری «اتحادیه مرگ بر امپریالیسم» طی سخنانی ضمن محکوم ساختن حرکات امپریالیسم آمریکا اظهار داشت: ما می‌بایستی حزب خود را منطبق با نامی که در برگیرنده آن است، گسترش داده و هیچگاه ایدئولوژی و منظور اصلی را که همانا مبارزه با امپریالیسم است فراموش نکنیم.
بیانیه ۱۱۰ تن از نمایندگان مجلس بمناسبت سالگرد اشغال لانه جاسوسی
در رابطه با سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، بیش از یکصدوده تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتشار بیانیه‌ای این عمل انقلابی دانشجویان مسلمان که منجر به رسوا شدن ماهیت جنایتکارانه آمریکا شده است را ستودند و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را زمینه‌ساز استقرار حاکمیت خط امام دانستند.
در تهران شیر پاستوریزه ۲ برابر سهمیه فعلی توزیع می‌شود
ستاد بسیج اقتصادی کشور بعدازظهر دیروز با تلاوت آیاتی از کلام‌ا… مجید و بریاست آقای غلامرضا آقازاده وزیر مشاور در امور اجرائی و سرپرست ستاد بسیج اقتصادی کشور با شرکت معاونین و مسئولان تام‌الاختیار وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذیربط تشکیل جلسه داد. در این جلسه سرپرست ستاد بسیج اقتصادی کشور اعلام کرد: طی هفته‌های قبل اقداماتی در زمینه چگونگی افزایش میزان شیر پاستوریزه مورد نیاز اهالی شهر تهران بعمل آمده و مسئله افزایش شیر پاستوریزه پس از بحث و بررسی همه جانبه مقرر گردیده در هفته‌های آینده در سطح تهران بیش از دو برابر میزان فعلی شیرپاستوریزه توزیع شود.
دیپلمات فراری شوروی اطلاعات محرمانه‌ای را فاش کرد
واحد مرکزی خبر به نقل از آسوشیتدپرس گزارش داد: روزنامه ساندی تلگراف دیروز نوشت: در نتیجه اطلاعاتی که دیپلمات فراری شوروی به انگلیس در اختیار مقام‌های انگلیسی قرار داده است، چندین دیپلمات شوروی در سفارت این کشور در لندن اخراج خواهند شد. مقام‌های دولتی انگلستان هفته پیش فاش کردند که ولادیمیر کوزیچکین دیپلمات وابسته به سازمان جاسوسی شوروی که در سفارت آن کشور در تهران کار میکرد، به انگلستان گریخته است. ساندی تلگراف نوشت: احتمالاً چند تن از دیپلمات‌های سفارت شوروی، انگلستان را به قصد کشورشان ترک کرده‌اند.
اعزام گروهی از نوسوادان ممتاز به مشهد
گروهی از نوسوادان استانهای کشور که در سال گذشته دوره مقدماتی نهضت سوادآموزی را با موفقیت گذرانده و از نظر مسئولین نهضت سوادآموزی نمونه و ممتاز شناخته شده‌اند بمنظور تشویق صبح دیروز جهت زیارت مرقد مطهر حضرت ثامن‌الائمه(ع) به مشهد مقدس اعزام شدند.

code

نسخه مناسب چاپ