دیدگاه
بازی بُرد- بُرد «کی روش»
داود مختاریانی
حدود سه هفته تا آغاز جام جهانی باقی است و تیم ملی فوتبال کشورمان با هدایت کی روش در اردوی آماده سازی به سر می‌برد.

طبق نظر وی، از هفته گذشته لیگ برتر فوتبال تعطیل شد تا بازیکنان تمام وقت در اختیار کادر فنی تیم ملی باشند. این روش منحصر به فردی است که کی روش در گذشته هم آن را اجرا می‌کرد.

در سایر کشورهای حاضر در جام جهانی لیگ‌های داخلی همچنان در حال برگزاری است و تا ۵ روز مانده به آغاز مسابقات قطر، بازیکنان در اختیار باشگاه‌ها هستند و به خاطر تیم ملی مسابقات باشگاهی تعطیل نشده است.

این روزها فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را می‌کند تا اردوی آمادگی تیم ملی هیچ کم و کاستی نداشته باشد و انصافاْ از لحاظ تدارکات هیچ گلایه‌ای تا امروز، چه از طرف بازیکنان و چه از طرف کادر فنی شنیده نشده است، با این حال سرمربی تیم ملی در آخرین مصاحبه خود از روند تمرینات تیم ملی اظهار نارضایتی کرد!

دلیل عمده نارضایتی وی، سنگ اندازی باشگاه الاهلی قطر برای دو بازیکن ایرانی‌اش بود، زیرا این باشگاه حسین کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده را برای مسابقات باشگاهی به قطر فراخوانده است تا بعد از برگزاری مسابقات باشگاهی مجدد به اردوی تیم ملی ملحق شوند.

کی روش در مصاحبه خود روی این موضوع که غیبت این دو بازیکن در اردوی تیم ملی می‌تواند در برنامه آمادگی وی تاثیر منفی بگذارد زیاد مانور داد، در حالی که تقریباْ تمام بازیکنان لژیونر تیم ملی که شاکله اصلی تیم را تشکیل می‌دهند اکنون در باشگاه‌های خود هستند و بعد از اتمام مسابقات باشگاهی به تیم ملی خواهند پیوست و معلوم نیست چرا غیبت دو بازیکن تیم الاهلی اینقدر برای کی روش مهم شده است؟

بازیکنان تیم‌های بزرگی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان، برزیل و … تا ۵ روز مانده به مسابقات جام جهانی در خدمت باشگاه خود هستند و مربیان تیم‌های ملی هیچ مشکلی با این موضوع ندارند زیرا در مسابقات لیگ بازیکنان در اوج آمادگی به سر می‌برند و نیازی به تمرینات بدنسازی ندارند و فقط باید از نظر تاکتیکی هماهنگ شوند.

کی روش با بهانه قراردادن غیبت احتمالی دو بازیکن الاهلی وارد یک بازی برد- برد شده است . اگر نتیجه بگیرد، افتخار کسب کرده است و همه مشکلات فراموش می‌شود، ولی اگر در جام جهانی نتیجه نگرفت از هم اکنون بهانه موجه در دست دارد.

خوشبختانه اسکلت اصلی تیم ملی فوتبال ما در این دوره از بازیکنان با تجربه و موفقی که در بهترین لیگ‌های اروپایی توپ می‌زنند تشکیل شده است و امید به موفقیت آنها بسیار زیاد است.

کی روش مربی کار بلدی است و توانایی هماهنگی بازیکنان را دارد ولی برای اینکه فوتبال قابل پیش بینی نیست با بزرگنمایی غیبت این دو بازیکن قصد دارد از اکنون بهانه نتیجه نگرفتن را جور کند و با خیال راحت به جام جهانی برود.

وش در اردوی آماده سازی به سر می‌برد. طبق نظر وی، از هفته گذشته لیگ برتر فوتبال تعطیل شد تا بازیکنان تمام وقت در اختیار کادر فنی تیم ملی باشند. این روش منحصر به فردی است که کی روش در گذشته هم آن را اجرا می‌کرد. در سایر کشورهای حاضر در جام جهانی لیگ‌های داخلی همچنان در حال برگزاری است و تا ۵ روز مانده به آغاز مسابقات قطر، بازیکنان در اختیار باشگاه‌ها هستند و به خاطر تیم ملی مسابقات باشگاهی تعطیل نشده است. این روزها فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را می‌کند تا اردوی آمادگی تیم ملی هیچ کم و کاستی نداشته باشد و انصافاْ از لحاظ تدارکات هیچ گلایه‌ای تا امروز، چه از طرف بازیکنان و چه از طرف کادر فنی شنیده نشده است، با این حال سرمربی تیم ملی در آخرین مصاحبه خود از روند تمرینات تیم ملی اظهار نارضایتی کرد! دلیل عمده نارضایتی وی، سنگ اندازی باشگاه الاهلی قطر برای دو بازیکن ایرانی‌اش بود، زیرا این باشگاه حسین کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده را برای مسابقات باشگاهی به قطر فراخوانده است تا بعد از برگزاری مسابقات باشگاهی مجدد به اردوی تیم ملی ملحق شوند. کی روش در مصاحبه خود روی این موضوع که غیبت این دو بازیکن در اردوی تیم ملی می‌تواند در برنامه آمادگی وی تاثیر منفی بگذارد زیاد مانور داد، در حالی که تقریباْ تمام بازیکنان لژیونر تیم ملی که شاکله اصلی تیم را تشکیل می‌دهند اکنون در باشگاه‌های خود هستند و بعد از اتمام مسابقات باشگاهی به تیم ملی خواهند پیوست و معلوم نیست چرا غیبت دو بازیکن تیم الاهلی اینقدر برای کی روش مهم شده است؟ بازیکنان تیم‌های بزرگی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان، برزیل و … تا ۵ روز مانده به مسابقات جام جهانی در خدمت باشگاه خود هستند و مربیان تیم‌های ملی هیچ مشکلی با این موضوع ندارند زیرا در مسابقات لیگ بازیکنان در اوج آمادگی به سر می‌برند و نیازی به تمرینات بدنسازی ندارند و فقط باید از نظر تاکتیکی هماهنگ شوند. کی روش با بهانه قراردادن غیبت احتمالی دو بازیکن الاهلی وارد یک بازی برد- برد شده است . اگر نتیجه بگیرد، افتخار کسب کرده است و همه مشکلات فراموش می‌شود، ولی اگر در جام جهانی نتیجه نگرفت از هم اکنون بهانه موجه در دست دارد. خوشبختانه اسکلت اصلی تیم ملی فوتبال ما در این دوره از بازیکنان با تجربه و موفقی که در بهترین لیگ‌های اروپایی توپ می‌زنند تشکیل شده است و امید به موفقیت آنها بسیار زیاد است. کی روش مربی کار بلدی است و توانایی هماهنگی بازیکنان را دارد ولی برای اینکه فوتبال قابل پیش بینی نیست با بزرگنمایی غیبت این دو بازیکن قصد دارد از اکنون بهانه نتیجه نگرفتن را جور کند و با خیال راحت به جام جهانی برود.

نسخه مناسب چاپ