اخبار داخلی
رسیدگی به عجیب‌ترین پرونده تخلف کشتی ایران در اسپانیا

چندی پیش تیم کشتی آزاد کشورمان در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در اسپانیا با اختلافی ناچیز از تیم گرجستان به عنوان نایب قهرمانی رسید. بطوریکه تیم گرجستان با ۱۴۱ امتیاز بر سکوی نخست جهان ایستاد و شاگردان پژمان درستکار با ۱۳۴ امتیاز به نایب قهرمان بسنده کردند. اما دلیل اصلی از دست دادن جام قهرمانی، اتفاق تلخی در روز پایانی این مسابقات بود که کشتی آزاد ایران را با شوک بزرگی روبرو کرد. بطوریکه سجاد غلامی آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم تیم کشورمان به دلیل تخلفی عجیب و ابهام انگیز از دور رقابتها حذف (دیسکالیفه) شد و در حالی که می‌توانست امتیاز لازم برای قهرمانی تیم را کسب کند، به دلیل یک اقدام سوال برانگیز جام قهرمانی را از ایران گرفت. این ملی پوش جوان در حالی جام قهرمانی را از چنگ تیم ایران در آورد که می‌توانست در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز به میدان برود و حتی با شکست، امتیاز لازم برای قهرمانی ایران را بدست آورد، اما قبل از مصاف در گروه بازنده‌ها به دلیل تزریق سرم مرتکب تخلف پزشکی و سپس از سوی مسئولان برگزاری مسابقات دیسکالیفه شد. این اتفاق به حذف کامل او انجامید و هیچ امتیازی در وزن ۸۶ کیلوگرم به تیم امید ایران نرسید و قهرمانی ایران از دست رفت.

سوال اینجاست که اگر ملی پوش متخلف ایران، اصرار خودسرانه به تزریق سرم داشته، چرا کادر پزشکی با این کار موافقت کرده و آیا کادر پزشکی از این تخلف که بدون هماهنگی با پزشک مسابقات انجام شده، مطلع نبوده است؟

در جلسه‌ای که دیروز برگزار شد، به دلیل کامل نبودن مدارک و شواهد ، کمیته انضباطی به جمع بندی نرسید و تصمیم گیری در این رابطه به جلسه بعد موکول شد.

دعوت از ۳۵ بازیکن به اردوی تیم ملی فوتبال زنان

کادرفنی ۳۵ بازیکن را به منظور برگزاری دو دیدار دوستانه با بلاروس به اردوی تیم ملی فوتبال زنان دعوت کرد.

اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال بانوان از ۱۵ تا ۲۵ آبان ماه در مجموعه ورزشی الیاف برگزار می‌شود. ملی‌پوشان در این اردو ۲ بازی دوستانه با تیم ملی فوتبال بانوان بلاروس خواهند داشت.

به همین منظور مریم آزمون سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ۳۵ بازیکن را به اردو فراخواند. اسامی بازیکنان دعوت شده به شرح زیر است:

افسانه چتر نور، شبنم بهشت، عارفه سیدکاظمی، ملیکا متولی، فاطمه امینه برازجانی، رقیه جلال نسب، زینب عباسپور، حدیث بساط شیر، هستی فروزنده، بهناز طاهرخانی، زهرا قنبری، سمانه چهکندی، مونا حمودی، نگین زندی، زهرا خواجوی، شهناز جعفری، زهرا سربالی، فاطمه مخدومی، مریم محمدی، رها یزدانی، سارا دیدار و شقایق روزبهان از کرمان، عاطفه ایمانی و سحر رمضانی از ایلام، هاجر دباغی، فاطمه عادلی و ملیکا محمدی از اصفهان، هلاله عبدالهی و مریم سلیمانپور از کردستان، سمیرا محمدی و پروین فرهادی از گیلان، محدثه ذلفی از البرز، فاطمه جاویدان از فارس، مطهره دانش آموز از خراسان رضوی و اسما نظری از تهران.

نسخه مناسب چاپ