چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز چهارشنبه ۱۲ آبان‌ماه ۱۳۶۱ (برابر با ۱۶ محرم ۱۴۰۳، ۳ نوامبر ۱۹۸۲) نقل شده است
یک تیپ کامل ارتش عراق اسیر شد

خبرنگار سرویس نظامی اطلاعات کسب اطلاع کرد براساس گزارش‌های رسیده از خط مقدم جبهه، در ادامه دومین مرحله از عملیات محرم در جنوب غربی منطقه «عین‌خوش» نبرد همچنان با برتری سپاهیان اسلام ادامه دارد. طبق این گزارش دو گردان زرهی دشمن هم‌اکنون در منطقه عملیاتی محور چهارم جبهه نبرد با نفرات و تجهیزات کامل در محاصره نیروهای پرتوان اسلام قرار دارند. براساس این گزارش یک تیپ کامل ارتش بعثی با تمامی وسائل و تمامی پرسنل به اسارت دلاوران اسلام درآمدند و به این ترتیب پیروزی چشمگیر دیگری نصیب ملت مسلمان ایران شد.

ایران سفیر جدید فرانسه را نپذیرفت

بدلیل حمایت بی‌شائبه دولت فرانسه از تروریستها و ضد انقلابیون فراری از ایران، دولت جمهوری اسلامی ایران از پذیرفتن سفیر جدید فرانسه در تهران خودداری کرد. به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی: کاردار سفارت فرانسه در تهران صبح دیروز در همین رابطه به وزارت امور خارجه احضار شد و این مطلب به اطلاع وی رسید. وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: تا زمانیکه این روحیه خصمانه از طرف دولت فرانسه نسبت به ملت مسلمان ایران ادامه داشته باشد و خاک آن کشور لانه‌ای امن جهت تروریستهای منافق که بزرگترین جنایات را در ایران مرتکب شده و پاکترین افراد ملت را به شهادت رسانده، باشد، روابط سیاسی بین دو کشور ارتقاء نخواهد یافت.

هاشمی رفسنجانی: ما داعیه‌داریم که میخواهیم برای مستضعفین در منطقه و دنیا الگو بسازیم

رؤسا و دبیران شوراهای برنامه‌ریزی وزارتخانه‌ها و استانهای کشور به اتفاق دکتر بانکی وزیر مشاور و سرپرست سازمان برنامه و بودجه عصر دیروز با آقای هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ملاقات کردند. در این دیدار آقای هاشمی رفسنجانی طی سخنانی گفت پس از پیروزی انقلاب، بخش‌های مختلف جامعه یک مقدار سرگردان هستند و ما حرفهای کلی را زده‌ایم و جهت را نیز مشخص کرده‌ایم و از آنروزی که برنامه‌ریزی در جامعه مطرح شده مردم منتظرند که بدانند ما چه میکنیم و… ما داعیه داریم که میخواهیم در ایران الگو بسازیم تا در منطقه و دنیا برای مستضعفین راه جدیدی را بازکرده باشیم و بر این اساس برروی کار برنامه‌ریزان، بسیار حساب میکنیم.

کسر حق تعاون از حقوق کارکنان کارگاهها، ملغی شد

براساس بخشنامه وزارت کار و امور اجتماعی اجرای بند ۳ قانون تأمین منافع کارگران کارگاههای صنعتی و تولیدی برای سال جاری و سالهای بعد بلااثر میباشد. روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی دیروز اعلام کرد: نظر به اینکه کرارا در مورد کسر حق تعاون از این وزارتخانه سئوال میشود، معاونت نظارت بر روابط کار وزارت کار و امور اجتماعی طی بخشنامه‌ای اجرای بند ۳ این قانون را بلااثر اعلام کرد. براساس این بخشنامه ده درصد از وجوه پرداختی تا ۳۰ هزار ریال به کارکنان کارگاههای مشمول قانون مذکور قابل کسر و واریز به حساب شرکت تعاونی مصرف کارگاه مربوطه نمیباشد.

۷۰ چاه نفتی و ۲ شهر عراق در تیررس ایران قرار گرفت

قرارگاه قائم ـ‌ سرهنگ دژکام فرمانده قرارگاه قائم در نخستین ساعات شروع عملیات «محرم» پس از دستیابی نیروهای اسلام به اولین مواضع دفاعی دشمن در محل این قرارگاه در گفتگویی با خبرگزاری جمهوری اسلامی بخشی از اهداف عملیات «محرم» را تشریح کرد. وی اظهار داشت: برغم ادعاهای واهی صدام مبنی بر بیرون بردن نیروهایش از تمامی نواحی مرزی ایران، نیروهای تجاوزگر وی با موضع‌گیری در ارتفاعات «حمرین» و بخش غربی رودخانه «دویریج» در منطقه جنوب شرقی شهر دهلران، مناطق استراتژیک مهمی از نواحی مرزی ایران را در اختیار داشتند. وی افزود: با عنایات خداوند متعال نیروهای اسلام در یک طرح هماهنگ، عملیات «محرم» را در محدوده‌ای از منطقه «چیلات» واقع در شمال منطقه عملیاتی و «چم هندی» در شمال شهر «فکه» به مرحله اجرا گذاردند که علاوه بر بازپس گرفتن بخشی از نواحی نفت‌خیز کشورمان بیش از ده چاه نفت و پاسگاه‌های مرزی انگیزه، چم‌ هندی، ربوت، چم‌سری و نهر عنبر که بیش از ۲۵ ماه در اشغال نیروهای بعثی ـ صهیونیستی عراق بوده، نیز آزاد شد.

code

نسخه مناسب چاپ