قالیباف: باید زمینه لازم را برای شنیدن مطالبات مردم فراهم کنیم
رئیس مجلس بابیان این که در حوادث اخیر، آمریکا و شبکه جاسوسی و عوامل خرابکار آنها برنامه پیچیده و ویژه‌ای طراحی کرده بودند اما این بار هم چون گذشته در مورد ملت آگاه ایران اشتباه ‌کردند گفت: همه مردم از جمله منتقدان و معترضان عاشق هر وجب از خاک ایران هستند و به تحریم‌طلبان، جنگ‌افروزان و تروریست‌ها باج نخواهند داد.

به گزارش خانه ملت،محمدباقر قالیباف در نشست علنی مجلس،با گرامیداشت فرا رسیدن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی و با تبریک روز دانش‌آموز گفت:ایالات متحده آمریکا به عنوان تجسم استکبار جهانی در چند دهه گذشته بارها علیه اراده ملت‌ها وارد عمل شده است و از هیچ اقدامی از قبیل کودتا، تحمیل جنگ داخلی، تسلیح گروه‌های تروریستی افراط‌گرا، اشغال و تدارک انقلاب‌های فرمایشی و طراحی شده پرهیز نمی‌کند.

رئیس مجلس با بیان اینکه آمریکا به طور ساختاری در جهان مانع از تحقق اراده ملت‌ها می‌شود، افزود: ملت ایران چهار دهه پیش از این، با انقلاب مردمی و پس از آن، با اشغال پایگاه جاسوس‌پروری سفارت آمریکا، تصمیم گرفت تا اراده خود را بر اراده مستکبر تحمیل کند.

وی ادامه داد:ایرانیان ۱۳ آبان سال ۵۸ با اشغال سفارت آمریکا به جهان ثابت کردند که دوران کودتا کردن در این خاک به پایان رسیده و قدرت استکبار در برابر اراده ملت‌ها همچون پر کاهی در مقابل توفان است.

قالیباف یادآور شد: آمریکا با اعمال تحریم علیه ملت ایران، پشتیبانی از صدام در دوران دفاع مقدس، تشکیل شبکه‌های جاسوسی و خرابکاری و ترور در ایران، حمایت از گروه‌های تروریستی با هدف بر هم زدن امنیت کشور، متحد کردن توان رسانه‌ای برای تولید اخبار دروغ علیه ایران، کارشکنی در پیشرفت‌های علمی کشور به ویژه در حوزه هسته‌ای، حمایت از رژیم قاتل صهیونیستی و حمایت از آشوب و ناامنی در کشور و بسیاری اقدامات دیگر، تلاش کرد به مردم جهان هشدار دهد که اگر شما هم مسیر استقلال را در پیش بگیرید باید منتظر جنگ، تحریم و تهدید باشید.

رئیس قوه مقننه کشور افزود: اما این وعده الهی است که عاقبت تبهکاران و مستکبران با تمام قدرت نظامی و امنیتی و رسانه‌ای تسلیم اراده ملت‌ها خواهد شد؛ جهان بدون آمریکا جای زیباتری است.

وی ادامه داد: همه مردم از جمله منتقدان و معترضان، عاشق هر وجب از خاک ایران هستند و به تحریم‌طلبان، جنگ‌افروزان و تروریست‌ها باج نخواهند داد. آنها مطالبات مد نظر خود را همزمان با اعلام انزجار از دخالت کودتاچیان آمریکایی پیگیری خواهند کرد و ما وظیفه داریم بستر لازم را برای شنیدن و اقدام متناسب فراهم کنیم تا امید دشمن ناامید شود.

رئیس مجلس همچنین اضافه کرد: راه مبارزه با آمریکا کار کردن برای مردم است. فقط شعار دادن کافی نیست و امروز هر کس باری از مشکلات مردم بردارد، مشت محکمی بر دهان آمریکا زده است و به لطف الهی مردم آزاده ایران در برابر این نقشه نیز پیروز بیرون خواهند آمد.

قدردانی از رزمایش اقتدارآفرین نیروی زمینی سپاه

دراین نشست ، بیانیه ۲۲۳نفر از نمایندگان در قدردانی از رزمایش اقتدارآفرین نیروی زمینی سپاه در مرزهای شمالی و منطقه عمومی ارس قرائت شد.

در این بیانیه آمده است: پیام روشن رزمایش بزرگ اقتدار نیروی زمینی سپاه برای کشورهای همسایه صلح و امنیت پایدار و برای دشمنان هشدار و اعلام آمادگی برای دفاع از امنیت مرزهای کشور و پاسخ قاطع به هرگونه توطئه های تهدیدآمیز و دخالت کشورها و رژیم های فرامنطقه‌ای است.

ایران مقتدر هرگز جابجایی و تغییر مرزها را برنمی‌تابد و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه سپاه قدرتمند همه تحرکات مرزی را تحت نظر دارند و آماده مقابله با عوامل ایجاد ناپایداری و هرگونه تنش و اختلاف بین کشورهای منطقه هستند.وکلای ملت در این بیانیه تاکید کردند: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی مراتب تقدیر و تشکر خود را از حضور مقتدرانه سپاه و رزمایش اقتدارآفرینان نیروی زمینی سپاه در مرزهای شمالی و منطقه عمومی ارس اعلام می نماییم و آماده هرگونه حمایت از برنامه‌های دفاعی ستاد مشترک نیروهای مسلح تحت فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله امام خامنه ای هستیم.همچنین نمایندگان در ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران ، بانک مرکزی را موظف به انتشار مشروح مذاکرات و مصوبات شورای فقهی بر تارنمای بانک مرکزی و انتشار برای عموم مردم کردند.وکلای ملت در جریان بررسی فوریت لایحه الحاق پنج تبصره به ماده ۲ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان با دو فوریت این لایحه مخالفت و پس از آن یک فوریت این لایحه موافقت کردند.

نسخه مناسب چاپ