گسترش همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه الزامی است
 

معاون برون‌مرزی صداوسیما در دیدار با مدیر همکاری‌های بین‌المللی خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه، اظهار کرد: همکاری‌های رسانه‌ای بین دو کشور امروز به امری الزام‌آور بدل شده‌است.

به گزارش ایرنا،احمد نوروزی با واسیلی پوشکف مدیرهمکاری‌های بین الملل خبرگزاری اسپوتنیک (روسیه سگودنیا) و همراه ایوان زاخاروف، رئیس بخش کشورهای خاورمیانه و خاور نزدیک گروه رسانه‌ای (روسیه سگودنیا) درباره ایجاد جبهه مشترک در مقابل رسانه‌های غربی و ناتو و تقویت هر چه بیشتر این روابط تأکید کرد تا دو طرف با تبادلات رسانه‌ای، حافظ منافع یکدیگر باشند.

وی، محدودیت‌های رسانه‌ای در روسیه پس از جنگ اوکراین را اتفاقی آشنا خواند و افزود: ما سال‌ها با این شرایط خو کرده‌ایم و محدودیت‌های رسانه‌ای که سال‌ها برای رسانه ملی در فضای بین‌المللی رقم خورده‌است اکنون برای شما رخ داده و شما نیز در طول جنگ با اوکراین از محدودیت‌های شدید رنج می‌برید .

نوروزی درباره فضای متجاوزانه ناتو در حریم روسیه بیان کرد: نمی‌توانیم چشممان را به این اتفاق ببندیم و از ابتدا این فضا را با نگاه بی‌طرفانه دنبال کردیم و امیدواریم شما نیز در ارائه تصویری شفاف از آنچه در فضای رسانه‌ای‌تان نقش می‌بندد موفق باشید.

وی افزود: ما در مسیر رسانه‌ای خود در دشمنی با آمریکا و ناتو مصمم هستیم؛ زیرا آن‌ها تصویری وارونه از ایران و روسیه در جهان ارائه می‌دهند.

واسیلی پوشکوف، مدیر همکاری‌های بین المللی خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز با اشاره به بازگشایی دفتر این خبرگزاری در ایران گفت: این اقدام منجر به تثبیت روابط میان ایران و روسیه خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ