خط ارتباطی مردم با اطلاعات
چرا در انتشار خبرهای مهم و حساس عجولانه عمل می‌شود؟

یادداشت «عملیات داعش در شاهچراغ و مغالطات» نوشته خانم جمیله کدیور خوشبختانه شبهات این عمل غیرانسانی دشمنان و در کنار آن، خطاهای رسانه‌ای کشور به‌هنگام انتشار این خبر را به خوبی و با استدلال‌های درست و منطقی بیان کرده بود که از ایشان تشکر می‌کنم. انتشار برخی اعلامیه‌های پر از اشکال در شرایط فعلی جامعه توسط افراد خودی بسیار تأسف برانگیز است و برای انتشار خبرهای مهم و حساس چرا نباید از افراد زبده و آشنا در این زمینه استفاده شود؟ به نظر می‌رسد گاهی رسانه ملی و شبکه‌های مجازی داخلی برای انتشار خبرهای یاد شده خیلی عجولانه و بدون تأمل کافی و کارشناسی اقدام می‌کنند!

خواننده روزنامه اطلاعات

خرید کتاب از ناشران اشتباه بزرگ وزارت ارشاد بوده است

به گفته معاون وزیر ارشاد حدود ۳۰ میلیارد تومان کتاب‌هایی که به‌وسیله این وزارتخانه از بعضی ناشران خریده شده است، مشتری و به عبارت دیگر خواننده ندارند و به رایگان هم آن‌ها را نمی‌‌خواهند و در نتیجه انبوه این کتاب‌ها همچنان بدون استفاده مانده است و در انبار کتاب وزارت ارشاد خاک می‌خورد و این در شرایطی است که بازار نشر با کمبود کاغذ و افزایش بی‌رویه قیمت آن روبروست. خرید درصدی از کتاب‌های بدون خواننده از برخی ناشران به نظر من اشتباه بزرگی بوده است که امیدوارم دیگر تکرار نشود!

از علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی

ضرورت برخورد پلیس راهور با رانندگان متخلف بزرگراه ارتش

سرعت غیرمجاز و رفتارهای ناهنجار برخی از رانندگان در شب در مسیر، ۲ جاده منتهی به گردنه قرچک در بزرگراه ارتش و خیابان استخر باعث مزاحمت برای دیگر رانندگان شده است و پلیس راهور نیز در این باره اقدامات لازم را انجام نمی‌دهد، که تقاضا می‌شود علاوه بر برخورد با مرتکبین ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی، برای جریمه و توقف خودروهای رانندگان متخلف هم اقدام کنند.

تلفن به خط ارتباطی

سامانه الکترونیکی مشکلات برخی از دادخواهان را بیشتر کرده است

مدتی است که برای دادخواهی به دادسرای اسلامشهر مراجعه کرده‌ام، اما به دلیل راه‌اندازی سامانه الکترونیکی قوه قضائیه برای نوبت‌دهی و ارائه دادخواست با مشکلاتی مواجه شده‌ام و متأسفانه بضاعت مالی‌ام اجازه نمی‌دهد وکیلی را برای رسیدگی به پرونده‌ام اختیار کنم. از مسئولان دستگاه قضا تقاضا می‌رود برای رسیدگی به مشکلات مردم و بررسی پرونده‌های قدیمی تلاش بیشتری داشته باشند.

از مراجعان دادسرای اسلامشهر

به حل جدول‌های روزنامه اطلاعات علاقه بیشتری دارم

بعد از حدود ۴۵ سال حل جدول کلمات متقاطع که بیش از ۲۰هزار جدول را شامل و در نوع خود رکوردی محسوب می‌شود که شاید بتوان آن را در کتاب رکوردهای گینس چاپ کرد، حل جدول‌های روزنامه‌ اطلاعات از همه بیشتر به دلم می‌نشیند؛ چرا که در عین آسانی یکی دو کلمه مشکل و جالب توجه هم در جدول جای می‌گیرد که پیگیری‌ معانی آن کلمات باعث افزایش معلومات می‌شود. به عنوان مثال چندی پیش به کلمه «هیلاج» در جدول برخورد کردم که بسیار خوب بود و معنای فلسفی و مفهومی داشت. از تمامی دست‌اندرکاران روزنامه اطلاعات تشکر ویژه دارم.

بهروز گنج‌جو ـ ارومیه

به سینما داران یارانه دولتی تعلق گیرد

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مهرماه حدود فقط ۶۳۵ هزار نفر به سینماها رفته‌اند که این آمار برای تعیین و ارتقای سطح فرهنگی یک جامعه ۸۵ میلیون نفری نگران‌کننده است و انتظار می‌رود که مسئولان در این زمینه تمهیدات لازم را در نظر بگیرند. به نظر من پرداخت یارانه دولتی به این بخش از فرهنگ کشورمان می‌تواند به کاهش قیمت بلیت سینماها بیانجامد تا مردم بیشتری از سالن‌های سینما استفاده کنند و تولیدات سینمایی بیشتری را ببینند. در ضمن با این کار سینماداران مجبور به تعطیلی سینماها نیستند و از ضرر و زیان آنان هم جلوگیری می‌شود.

فعال صنعت سینما

روزهای اجرای طرح آلودگی هوای تهران افزایش یابد

با توجه به اینکه نرخ کرایه تاکسی‌ها در محدوده طرح ترافیک افزایش می‌یابد و مسافران باید هزینه‌های بیشتری را به رانندگان آن‌ها بپردازند، از شهرداری تهران درخواست می‌شود روزهای اجرای طرح آلودگی هوا را برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی افزایش دهند، تا بتوانند مسافران بیشتری را با حداقل کرایه‌ها جابه‌جا کنند.

مسافر تاکسی‌های اینترنتی

تقاضای نصب کنتورهای جداگانه آب و گاز در مجتمع‌های مسکونی

مصرف بیرویه آب و گاز توسط برخی از ساکنان واحدهای مجتمع‌های بزرگ مسکونی علاوه بر آن‌که افزایش اسراف و هدر رفت سرمایه‌های طبیعی کشور را به همراه می‌آورد، باعث اجحاف در حق ساکنان کم مصرف مجتمع‌ها هم می‌شود. علیرغم درخواست‌های مکرر مشترکان آب و گاز برای جداسازی کنتورهای مجتمع‌های قدیمی به منظور مقابله با اسراف و جریمه مشترکان پرمصرف، متأسفانه این تقاضاها تاکنون در دستور کار این ۲ شرکت قرار نگرفته است.

مهدوی ـ از ساکنان تهران‌پارس

روزنامه‌ها راهگشای مشکلات اقتصادی کشور باشند

در شرایط کنونی کشور نشریات قدیمی مانند روزنامه اطلاعات به جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و مباحث سیاسی بهتر است بیشتر به مسائل اقتصادی روز جامعه بپردازند و با برگزاری نشست‌های گوناگون با کارشناسان و استادان اقتصاد و حتی بازاریان و اصناف، به حل مشکلات اقتصادی کشور کمک کنند و راهگشای تأثیرگذاری در این برهه از زمان باشند.

خواننده روزنامه اطلاعات

واکسن آنفلوآنزا به صورت انبوه تولید و توزیع شود

با شیوع آنفلوآنزا در کشور بر ضرورت تزریق واکسن آن توسط پزشکان و وزارت بهداشت و درمان بسیار توصیه می‌شود، اما هزینه این واکسن جزو تعهدات بیمه‌ها نیست و بیمه‌های تکمیلی نیز هزینه آن‌ را نمی‌پردازند. چرا وزارت بهداشت و درمان برای تولید انبوه و یا واردات انبوه واکسن آنفلوآنزا اقدام نمی‌کنند تا هزینه تهیه آن برای مردم و بخصوص سالمندان و بیماران زمینه‌ای کاهش یابد.

شهروند سالمند از تهران

روزنامه اطلاعات چکیده برنامه «شیوه» شبکه ۴ سیما را چاپ کند

مناظره هفتم آبان‌ماه آقای قوچانی و حجت‌الاسلام قاسم روانبخش در برنامه «شیوه» شبکه ۴ سیما بسیار جالب و پرنکته و قابل تأمل بود، ایکاش روزنامه اطلاعات کماکان چکیده و نکات مهم و کلیدی این مناظره‌ها را چاپ کند، تا افراد بیشتری از محتوای این گفتگوها آگاهی یابند. انتظار می‌رود راهکارهای آقای قوچانی مورد توجه دولتمردان و حکمرانان کشور قرار گیرد تا با اجرایی کردن حداقل بخشی از آن‌ها مشکلات کشور کاهش یابد و به چند قطبی شدن افراد در جامعه پایان داده شود.

بیننده برنامه «شیوه» شبکه ۴ سیما

در شرایط حاضر هم دست از سر دولت سابق برنمی‌دارند!

با این‌که بخصوص در این روزها مسئولان و کارشناسان متعهد و دلسوز کشورمان مردم و دولتمردان را به یکدلی و یکصدایی و حل مشکلات با گفتگو فرا می‌خوانند، بعضی از روزنامه‌ها همچنان برای مقصر نشان دادن دولت سابق مقاله و گزارش چاپ می‌کنند که از جمله آخرین مورد آن‌ها، ادعای کاهش کسب‌وکارها در دولت دوازدهم است، بدون آن‌که فرصت دفاع را به رئیس جمهوری و وزیران دولت سابق بدهند!

هموطن

ضرورت نصب چراغ راهنمایی در تقاطع خیابان‌های

سروش و ابن‌یمین

نبود چراغ راهنمایی در سه راهی خیابان‌های سروش و ابن‌یمین موجب راهبندان و حوادث رانندگی می‌شود که ضرورت دارد شهرداری و پلیس‌راهور منطقه ۷ تهران در این باره اقدام کنند.

از ساکنان خیابان ابن‌یمین

دستفروشان محدوده تئاتر شهر ساماندهی شوند

فعالیت انبوه دستفروشان در محوطه تئاتر شهر تهران و سروصدا و اشغال پیاده‌روهای این محدوده بسیار شلوغ، به راستی آزاردهنده است و امیدواریم با آرام شدن اوضاع شهر این دستفروشان در اسرع وقت ساماندهی شوند، هرچند که بیشتر آنان توسط صاحبان پولدار فروشگاه‌های منطقه یا تولیدی‌ها به کار گمارده شده‌اند و از آنان دستمزد می‌گیرند!

شهروندی از تهران

نسخه مناسب چاپ