چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۱۳ آبان‌ماه ۱۳۶۱ (برابر با ۱۷ محرم ۱۴۰۳، ۴ نوامبر ۱۹۸۲) نقل شده است
قوای اسلام در سراسر مرز جنوب غربی مستقر شدند
قرارگاه قائم ـ به گزارش خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی از خطوط مقدم جبهه‌‌های جنوب، در جریان دومین مرحله عملیات ظفرمند مجرم که ساعت ۲۳ پریشب با تهاجم نیروهای اسلام به مواضع دشمن در منطقه اشغالی شرق ارتفاعات «جبال حمرین» آغاز شد، رزمندگان اسلام در منطقه‌ای واقع در حد فاصل پاسگاه‌های چم‌سری و ربوت بر نیروهای دشمن دلاورانه یورش برده و پس از دو ساعت نبرد شدید و در هم شکستن خطوط دفاعی مستحکم و قوای صدامی با نفوذ به داخل استحکامات آنان موفق شدند با وارد‌‌آوردن ضایعات و تلفات قابل‌‌توجهی به نیروهای دشمن آنها را تا آنسوی مرزهای بین‌المللی میهن اسلامیمان به عقب برانند و شمار اسرای عراقی را به حدود ۱۵۰۰ تن برسانند. مقارن ظهر دیروز نیروهای ظفرمند اسلام پس از آزادسازی چندین کیلومترمربع از منطقه اشغالی جنوب غربی کشورمان با تصرف پاسگاه «ربوت» پل تدارکاتی این پاسگاه را در امنیت خود گرفتند.

اراضی آزاد شده به ۵۵۰ کیلومتر مربع رسید

خبرنگار سرویس نظامی اطلاعات در تماس با مقامات آگاه کسب اطلاع کرد رزمندگان سپاه اسلام در عملیات محرم به پیروزی‌های جدیدی دست یافتند و توانستند ضربات مهلکی بر پیکر ارتش مزدور عراق و رژیم کافر بعثی وارد کنند. بر اساس آخرین گزارش رسیده از قرارگاه کربلا مرکز عملیات مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عملیات شکوهمند «محرم» بیش از ۵۵۰ کیلومتر مربع از خاک میهن جمهوری اسلامی ایران پس از ۲۵ ماه از اشغال متجاوزان بعثی آزاد شده است.

وزیر مسکن و شهرسازی در جلسه امروز مجلس از خود دفاع کرد

مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود بحث پیرامون استیضاح وزیر مسکن و شهرسازی را ادامه داد. در این جلسه که با تلاوت آیاتی از کلام‌ا… مجید و ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی آغاز شد، پس از قرائت تذکرات نمایندگان به مسئولین دولت، آقای گنابادی وزیر مسکن و شهرسازی که در جلسه گذشته سخنانش ناتمام مانده بود، به دفاع از خود ادامه داد و سوالات و موارد استیضاح نمایندگان را برای پاسخگویی به شرح زیر مطرح کرد: کوتاهی در بازسازی مناطق زلزله‌زده در طبس، بی‌اعتبار کردن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گزارش عملکرد مسکن در نوشهر، نحوه عملکرد سازمان عمران اراضی، ناراضی تراشی و سوء‌مدیریت و گزارش نیروی هوایی درباره وزارت مسکن و شهرسازی. وی سپس به هر یک از موارد و در دفاع از خود به نقد گزارش نیروی هوایی پرداخت.

سیلزدگان جنوب شهر تهران از چادر به خانه‌های نوساز منتقل شدند

به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران ساکنان مناطق سیلزده اخیر که در چادر اسکان یافته بودند به خانه‌های سازمانی در منطقه «سیزده آبان» منتقل شده و اسکان پیدا کردند. متن اطلاعیه‌ شهرداری چنین است: بر اساس گزارش واصله عده‌ای از اهالی شریف و زحمتکش جنوب شهر تهران که پس از جاری‌شدن سیل اخیر متحمل خساراتی گردیده و تاکنون در چادرهای نصب شده در منطقه باروت کوبی سکونت داشتند توسط شهرداری تهران به ساختمان‌های نوساز و بهداشتی کوی سیزده آبان منتقل و اسکان یافتند.

چند روستای محور مهاباد ـ بوکان آزاد شد

ارومیه ـ خبرگزاری جمهوری اسلامی: همزمان با پیروزی‌های عظیم سپاهیان دلاور اسلام در جبهه‌های جنوب رزمندگان کفرستیز اسلام تحت فرماندهی قرارگاه حمزه سید‌الشهداء نیز به تلاش بی‌امان خود جهت آزاد‌سازی مناطق تحت سلطه مزدوران استکبار جهانی ادامه می‌دهند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در ادامه این عملیات صبح دیروز جان برکفان جندا… طی اولین مرحله عملیات به‌نام «روحانی اهل سنت شهید عبدالکریم شهری کندی» که چندی پیش به دست ضد انقلابیون به شهادت رسید ارتفاعات مشرف به روستاهای «درمان» و «حاج علی‌کند» از جمله کوه «کسالان» در محور مهاباد ـ بوکان را که مدت‌ها مقر اشرار مسلح در این منطقه بود از لوث وجود آنان پاک کردند و رزمندگان اسلام با ایجاد پایگاه‌هایی در این ارتفاعات استقرار یافتند.

code

نسخه مناسب چاپ