وزیر بهداشت: با وضع مالیات بر سیگار می توان از آمار مرگ ناشی از دخانیات کاست
نیشابور – خبرنگار اطلاعات: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱۳درصد از مرگ و میرهای کشور به علت استعمال سیگار است که امیدواریم با تصویب مالیات و قوانین مربوطه، شاخص اینگونه مرگ و میرها بهبود یابد.

دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه آیین ارتقا دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جمع خبرنگاران افزود: خوشبختانه اکنون کشورمان دارای قوی‌ترین حوزه سلامت منطقه است و همچنین در تمامی شاخص‌های سلامت از کشورهای منطقه جلوتر است و فقط در مصرف سیگار باید با وضع قوانین و تصویب مالیات در مجلس شورای اسلامی در مسیر کاهش مصرف این ماده دخانی که به سلامت جامعه آسیب وارد می‌کند، تلاش کنیم.

وی با اشاره به موفقیت کشورمان در کنترل ویروس کرونا، ادامه داد: با تلاش دانشمندان ایرانی در تولید واکسن و فعال شدن ۶مرکز تولید واکسن در کشور، به رغم تحریم‌ها اکنون در بسیاری از روزها، فوت ناشی از کرونا در کشور به صفر رسیده است .وزیر بهداشت تاکید کرد: دشمنان امروز به شدت در تلاش هستند که به جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند، اما درخت تنومند نظام با وجود مردم قهرمانی که دارد، هیچگاه آسیبی نمی بیند.

عین اللهی همچنین گفت: ارتقاء دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه نشان پیشرفت پزشکی در مناطق مختلف کشور است که این موفقیت بزرگ را به همه مردم شهید پرور نیشابور تبریک می گوییم.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: تولیدات دانش بنیان در کشور به رغم تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان با تلاش اساتید، دانشمندان و دانشجویان در یک سال اخیر رشد ۴۳درصدی داشته است.تمامی اقدامات دشمنان برای مانع تراشی در مسیر رشد علمی ایران است، اما با فعالیت نخبگان کشور شاهد رشد علمی بسیار خوبی هستیم، به طوری که اکنون ۱۲شهرک علم و فناوری در سطح کشور فعال است و در مسیر تولیدات بر اساس نیاز کشور گام بر می‌دارند. وی با بیان این که امروز کشورمان نیاز به تولید دارد تا بتواند بسیاری از نیازهای خود در حوزه‌های مختلف از جمله دارو و تجهیزات پزشکی را در داخل تامین کند، ادامه داد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، هدف ما حرکت به سمت مرجعیت علمی است که باید برای دستیابی به آن تلاش کنیم.

بنا به این گزارش،آیین ارتقاء دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نیشابور برگزار شد.

نسخه مناسب چاپ