اخبار خارجی
 

اینفانتینو: «فوتبال در اولویت باشد»

رئیس فیفا با ارسال نامه ای به ۳۲ کشور حاضر در جام جهانی از آنها خواست وارد مباحث ایدئولوژیک نشوند.

به گزارش مهر، زمان زیادی تا شروع مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ باقی نمانده است اما کشور قطر همچنان در معرض انتقادات و حملات برخی از کشورها نسبت به کوتاهی در امور حقوق بشری کارگرانش قرار دارد.

اخیراً کشورهایی چون استرالیا و دانمارک به این موضوع حساسیت نشان داده و اعتراض خود را به گوش فیفا رسانده بودند.

«جیانی اینفانتینو» رئیس فیفا به تازگی با ارسال نامه ای به ۳۲ کشور حاضر در جام جهانی به آنها هشدار داده بود که به مسائل ایدئولوژیک و سیاسی کاری نداشته باشند و اجازه بدهند «فوتبال در اولویت باشد».

اینفانتینو گفت: می دانیم که چالش ها و مشکلات زیادی با ماهیت سیاسی در سراسر جهان وجود دارد ولی اجازه ندهید فوتبال به جنگ ایدئولوژیک یا سیاسی کشیده شود. رئیس فیفا با بیان اینکه این نهاد سعی در حفظ احترام به همه عقاید بدون دادن درس های اخلاقی است، گفت: هیچ قوم، فرهنگ یا ملتی بهتر از هیچ قوم یا فرهنگ و ملت دیگری نیست. این اصل سنگ بنای احترام متقابل و عدم تبعیض است. لطفاً بیایید همه این را به خاطر بسپاریم که فوتبال در اولویت باشد.

لاپورتا چه نقشی در خداحافظی زودهنگام پیکه داشت؟

رسانه اسپانیایی از نقش رئیس باشگاه بارسلونا از خداحافظی زودهنگام جرارد پیکه پرده برداشت.

به گزارش فارس، جرارد پیکه کاپیتان بارسلونا شب گذشته با انتشار فیلمی از خداحافظی غافلگیرکننده اش از بارسلونا خبر داد.

نشریه «موندودپورتیوو» اسپانیا در این زمینه دست به افشاگری زد و نوشت: جرارد پیکه از ۳ ماه پیش برای این تصمیم بزرگ وارد عمل شد. در این مدت هیچ کس جز خوان لاپورتا از این تصمیم کاپیتان بارسلونا خبر نداشت. لاپورتا پیش از این جلسه ای را با پیکه برگزار کرده بود و از او درخواست فسخ قراردادش را داده بود تا شرایط فیرپلی مالی در باشگاه متوازن شود و برای سال آینده مشکلی نداشته باشند.

فشار خوان لاپورتا به پیکه بعد از ۳ ماه جواب داد و مدافع متعصب بارسلونا در وسط فصل تصمیمی بزرگ گرفت تا از بارسلونا خداحافظی کند.

پیکه ۶۱۵ بازی برای تیمش انجام داده و ۸ جام قهرمانی لالیگا، ۷ جام قهرمانی کوپادل‌ری، ۳ جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و ۳ جام قهرمانی باشگاه‌های جهان را بدست آورده است.

نسخه مناسب چاپ