چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز یکشنبه ۱۶ آبان‌ماه ۱۳۶۱ (برابر ۲۰ محرم ۱۴۰۲، ۷ نوامبر ۱۹۸۲) نقل شده است
عملیات محرم وارد مرحله تازه شد

عملیات پیروزمندانه محرم از دیشب وارد مرحله تازه‌ای شد و رزمندگان اسلام یا یورش به قلب مواضع کفار بعثی در منطقه عملیاتی محرم و حوالی پاسگاه «شهرهانی» عراق چند موضع استراتژیکی را به تصرف خود درآوردند. در این عملیات شکارچیان تانک به شکار تانک‌های مدرن ارتش مزدور عراق پرداختند و طی آن ۴۰ دستگاه تانک و نفربر و ۲۰ دستگاه خودرو کفار بعثی را منهدم کردند. در ادامه این عملیات ده دستگاه تانک ارتش بعثی نیز به غنیمت سپاهیان اسلام درآمد.

در ادامه مرحله جدید عملیات حماسه‌آفرین محرم بیش از چهارصد تن از کفار بعثی به هلاکت رسیدند و تعداد زیادی نیز به اسارت سپاهیان اسلام درآمدند که آمار دقیق اسرا تاکنون مشخص نشده است.

دولت آمادگی خود را برای رفع کامل نیازهای جبهه جنگ اعلام کرد

به دنبال فتوای اخیر امام امت مبنی بر حضور در جبهه‌های جنگ و اولویت آن نسبت به هر کاری، که متن استفتاه و دستخط رهبر انقلاب را در صفحه اول روزنامه مشاهده فرمودید، امت رزمنده ما شور و شوق و صف‌ناپذیری برای رفتن به جبهه‌های جنگ و نبرد علیه متجاوزان بعثی نشان داده‌اند.

همچنین بنا به درخواست‌های مکرر کارمندان دولت مبنی بر اعزام به صحنه نبرد، نامه‌ای از سوی آقای میرحسین موسوی نخست‌وزیر به رئیس‌جمهور و ریاست شورایعالی دفاع ارسال شده که طی آن دولت آمادگی خود را نسبت به رفع سریع نیازهای کمی و کیفی جبهه‌های جنگ اعلام داشته است.

۳۲ هزار تراکتور بین کشاورزان توزیع می‌شود

پیش‌ازظهر دیروز محمد سلامتی وزیر کشاورزی و عمران روستائی به مناسبت سال زراعی جدید در جمع کارکنان این وزارتخانه در سالن هفتم تیر این وزارتخانه حضور یافت و در ارتباط با مسائل مختلف کشاورزی کشور و فعالیت‌های وزارت کشاورزی و عمران روستائی در سال جاری و سال‌های گذشته، سخن گفت. سلامتی در مورد توزیع نهاده‌های کشاورزی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی که شده، قرار است مقدار یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن کود شیمیائی در سال جاری در اختیار کشاورزان قرار گیرد که قسمت اعظم آن تاکنون توزیع شده است. همچنین در سال جاری ۳۲ هزار دستگاه تراکتور بین کشاورزان توزیع خواهد شد که در مقایسه با سال‌های قبل از افزایش چشمگیری برخوردار می‌باشد.

دانشکده‌های کشاورزی و فنی و مهندسی از اول بهمن بازگشایی می‌شوند

از روز ۲۷ آذرماه، روز وحدت دانشجو و روحانی برنامه‌های درسی دانشکده‌های کشاورزی آغاز خواهد شد. وزیر علوم و آموزش عالی با اعلام این خبر، به خبرنگار واحد مرکزی خبر در شیراز گفت که در رشته‌های پزشکی تمام دانشجویان درس‌های خود را آغاز کرده‌اند و در رشته‌های گروه فنی و مهندسی نیز حداکثر تا اول بهمن ماه آینده این کار انجام خواهد شد. وزیر علوم و آموزش عالی درباره رشته‌های علوم پایه گفت: چون هنوز برنامه‌های آموزشی که باید به تصویب ستاد انقلاب فرهنگی برسد، آماده نشده است، نمی‌توان تاریخ دقیقی برای آن ذکر کرد، ولی امیدواریم تا آخر امسال بتوانیم همه رشته‌ها را بازگشائی کنیم.

بازسازی لبنان فرصت زیادی برای بازرگانان آمریکا عرضه می‌کند!

واحد مرکزی به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: رئیس شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی ماوراء بحار که یک شرکت دولتی آمریکاست، روز جمعه گفت: بازسازی لبنان فرصت‌های بسیاری برای بازرگانان خصوصی آمریکا عرضه می‌کند.

نالن رئیس این شرکت در راس یک گروه ۲۰ نفری از تجار آمریکائی قرار داشت که پایان هفته گذشته به مدت سه روز از بیروت دیدن کرد و خسارات وارده به این شهر پس از حمله اسرائیل را دید. نالن در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: موسسه او این کمک‌ها را با وزارت خارجه و دفاع آمریکا هماهنگ می‌کند.

code

نسخه مناسب چاپ