اخبار داخلی
دبیر: ۱۵۰۰ شهید کشتی گیر داده ایم

رئیس فدراسیون کشتی گفت: هیچ موقع حال کشتی این‌قدر خوب نبوده؛ نه در مدال‌آوری، نه در امکانات و نه از لحاظ احترام بین مردم.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در مراسم رونمایی از کتاب زندگی‌نامه شهید سجاد عفتی با نام”نخسایی‌ها” و کتاب زندگی‌نامه شهید اصغر منافی‌زاده با عنوان “دوبنده خاکی” که با حضور برخی از مسئولان کشوری و لشگری، خانواده معزز شهدا، برخی اعضای هیأت اجرایی کمیته المپیک و قهرمانان و پیشکسوتان کشتی در محل خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده برگزار شد، حضور یافت.

دبیر تصریح کرد: ۱۵۰۰ شهید کشتی‌گیر در کشور داریم و تا روزی که طاقت داشته باشم، باید کتاب‌شان در بیاید.

ماهی ۲ کتاب باید با ادبیات کشتی‌گیری بیرون بیاید چون هر جامعه‌ای ادبیات خودش را دارد. روزی از سمت آن‌هاست، نه ما. به وزیر گفتم تیر ماه کارم تمام می‌شود و دیگر نمی‌آیم، به من گفت نمی‌شود

کنتور صفر کنی؟ به او گفتم اصلاً ببین خودت هستی! با او شوخی داریم و دوست هستیم.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: رؤسای هیأت‌ها این‌جا هستند چون کشتی دارد پوست‌اندازی درست‌وحسابی می‌کند. تیم دوم و سوم فرنگی ما در آذربایجان به فینال جام جهانی رفته و ترکیه قهرمان جهان را برده است.

تیم‌های ما یک روز ۳ مدال می‌گرفتند و امروز بچه‌ها با ۹ نفر ۷ مدال می‌گیرند.

بازی ایران و چین بدون تماشاگر برگزار می‌شود

بازی بسکتبال ایران و چین در انتخای جام جهانی با اعلام فیبا بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود. تیم ملی بسکتبال کشورمان در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی جمعه بیستم آبان ماه به مصاف چین می‌رود.

این بازی در تهران و سالن آزادی برگزار می‌شود و با اعلام رسمی فیبا مسابقه ساعت ۱۷ و بدون حضور تماشاگران خواهد بود.

تیم ملی کشورمان قرار بود در دومین بازی هم ۲۳ آبان مقابل استرالیا قرار بگیرد که این تیم حاضر به حضور در ایران نشد.

۲ طلا و ۲ نقره حاصل تلاش بانوان ایران در پارااسکی کاپ آسیا

مسابقات مارپیچ کوچک رقابتهای پارااسنوبرد کاپ آسیا با کسب دو مدال طلا و دو مدال برنز برای بانوان شایسته کشورمان همراه بود. مسابقات پارا اسنوبرد کاپ آسیا به میزبانی امارات متحده عربی و در پیست سرپوشیده دبی در حال برگزاری است.

در ادامه مسابقات رشته مارپیچ کوچک بانوان، نسیم حسنوند و‌ صدیقه روزبه نمایندگان بانوی کشورمان مجددا خوش درخشیدند و با تکرار نتایج رقابتهای نخست به ترتیب به مدال های ارزشمند طلا و نقره دست پیدا کردند تا با این حساب نسیم حسنوند دو مدال طلا و صدیقه روزبه دو مدال نقره در این مسابقات به دست آورند. هدایت تیم بانوان بر عهده الهه حسینی است.

گفتنی است رقابت تیم پارا آلپاین آقایان کشورمان نیز با ترکیب صادق کلهر پرافتخارترین ورزشکار پارا اسکی کشور و سید احمد جعفری به مربیگری امید تیر، امروز و فردا در پیست اسکی دوبی برگزار می‌شود.

نسخه مناسب چاپ