چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه ۱۷ آبان‌ماه ۱۳۶۱ (برابر با ۲۱ رمضان ۱۴۰۳، ۸ نوامبر ۱۹۸۲) نقل شده است
اگر لازم باشد تا بغداد هم خواهیم رفت

سرهنگ صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری‌اسلامی ایران در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار سرویس نظامی اطلاعات هدف‌های ورود سپاهیان ظفرمند اسلام به داخل عراق را تشریح نمود.

سرهنگ صیاد شیرازی اظهارداشت: ما هدفمان این نیست که وارد خاک عراق بشویم. هدفمان این است که ظالم و ستمگر را سرجایش بنشانیم تا حالا این ظالم توی خاک ما بوده و اینطوری تعقیبش کردیم و همینطور هم ادامه می‌دهیم و تا صدام را سرنگون نکنیم از پای نمی‌نشینیم حالا این صدام می‌خواهد در بغداد باشد، بالاخره به او خواهیم رسید.

فرمانده نیروی زمینی همچنین گفت: ما برای رسیدن به آن هدف‌های استراتژیکی خودمان اگر لازم باشد تا بغداد هم خواهیم رفت.

قوای اسلام ۱۰ کیلومتر در خاک عراق پیشروی کردند

اطلاعیه مشترک شماره ۹ سپاه و ارتش: … امت سلحشور و قهرمان اسلام ملت معظم ایران، رزمندگان توانمند اسلام در پی مرحله سوم عملیات محرم ضمن پیشروی در داخل خاک عراق به عمق ده کیلومتری موفق شدند تیپ‌های ۲۴ مکانیزه و ۶۰ زرهی ارتش کفر را به کلی منهدم و باقیمانده تیم‌های ۵۰۵ پیاده و ۴۲۳ پیاده و ۶۰۶ پیاده را که در دو مرحله قبلی عملیات ظفرمندانه محرم متلاشی و رژیم صدام اقدام به ترمیم آن نموده بود را به کلی منهدم و از بین ببرند تاکنون بیش از ۱۵۰۰ تن از اسرای عملیات شب گذشته به پشت جبهه‌های نبرد انتقال یافته‌اند که بدین‌ترتیب جمع کل اسرای تخلیه شده از آغاز عملیات محرم از مرز ۳۴۰۰ تن می‌گذرد. طی عملیات شب گذشته ظفرمندان لشگریان اسلام تاکنون بیش از ۱۷۰ دستگاه تانک و نفربر دشمن منهدم و بیش از ۹۴ دستگاه تانک و نفربر مدرن ارتش بعثی عراق را به غنیمت خود درآوردند.

برای اعزام روحانیون و مبلغین متعهد به جبهه‌ها ستاد ویژه‌ای تشکیل می‌شود

قم ـ حضرت آیت‌الله العظمی منتظری صبح دیروز در جمع طلاب حوزه علمیه قم، از آنان خواست با هماهنگی کامل به جبهه‌های جنگ عزیمت کنند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، آیت‌الله العظمی صبح دیروز در جلسه درس خارج فقه پیرامون نیاز جبهه‌ها به روحانیون و اعزام منظم مبلغین مطالبی بیان داشتند. ایشان تاکید کردند که در شرایط فعلی، حوزه‌های علمیه با دو امر واجب و ضروری روبروست: یکی ادامه تحصیل طلاب علوم‌دینی به منظور رفع نیازهای که جامعه در سطوح مختلف دارد و دیگر نیاز شدید جبهه‌ها به روحانیون متعهد می‌باشد. آیت‌الله العظمی منتظری در بخشی از سخنانش، از شورای عالی مدیریت حوزه خواستند که به منظور فراهم‌نمودن زمینه عمل به این دو امر واجب و حیاتی، با همکاری و همفکری مسئولین تبلیغات اسلامی، ستاد ویژه‌ای از چند روحانی فعال و آگاه تشکیل دهند و این ستاد از طریق تماس دائمی با نمایندگان منتخب طلاب شهرها و استان‌ها، افرادی که لایق اعزام به جبهه‌ها می‌باشند، شناسایی و با ترتیبی خاص، به طور منظم به جبهه‌ها اعزام نمایند.

رؤسای جدید ۱۱ کلانتری تهران معرفی شدند

اطلاعات سرویس خبری: از سوی رئیس پلیس تهران روسای ۱۱ کلانتری تغییر کردند. اسامی روسای جدید این کلانتری‌ها به شرح زیر است:

کلانتری یک سرهنگ دوم عبدالله شریعت، کلانتری ۲ سرگرد مرتضی طبقیان، کلانتری ۴ نقی گلگونی، کلانتری ۵ سرهنگ دوم هوشنگ فخیمی، کلانتری ۹ سرگرد حسین شاه‌ایلی، کلانتری ۱۲ سروان محمد فرشاد، کلانتری ۱۲ سرگرد علی منصوریان، کلانتری ۱۷ سرگرد محمد قنبریان، کلانتری نارمک سرگرد عزت‌الله صحیح، کلانتری یوسف‌آباد سرگرد محمد قجرزاده و کلانتری قلهک سرگرد منصور شیرویه. ضمنا سرهنگ دوم مسعود اعتمادیان نی به سمت معاون انتظامی پلیس در شرق تهران منصوب و مشغول به کار شد.

code

نسخه مناسب چاپ