خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تشکر از چاپ یادداشت‌های خانم جمیله کدیور

خانم جمیله کدیور در یادداشت‌های «عملیات داعش در شاهچراغ و مغالطات» و «رسانه یا ستاد جنگ روانی»‌ به درستی رویدادهای اخیر در کشورمان را بررسی و در مورد رفع ابهام از آن‌ها نکات قابل تأملی را مطرح کرده‌اند که امیدواریم از این‌‌گونه مقاله‌ها در روزنامه اطلاعات بیشتر چاپ شود.

هموطن

چاپ «حکمت نهج‌البلاغه» بی‌وقفه ادامه یابد

مدتی است که «حکمت نهج‌البلاغه» از فرمایشات گهربار امیرالمؤمنین امام علی(ع) در صفحه ۳ روزنامه اطلاعات یا چاپ نمی‌شود و یا نامرتب به چاپ می‌رسد، که ضرورت دارد چاپ آن بی‌وقفه ادامه یابد.

کاشانیان

مسئولان برای تعدیل قیمت‌ها چاره‌اندیشی اساسی کنند

ضرورت دارد که مسئولان برای بالا رفتن مستمر قیمت مایحتاج مردم فکر اساسی کنند، این روزها دست روی هر کالایی که می‌گذاری، گران شده و در کنار آن، کرایه خانه‌ها و قیمت مسکن هم بی‌اندازه افزایش یافته است.

شهروند بازنشسته از تهران

ضرورت توقف روند کاهش ارزش پول ملی

علیرغم اعلام بانک مرکزی درباره تقویت پول ملی، ارزش ریال در برابر دلار در یک ماه اخیر حدود ۲۰ درصد کاهش یافته و در نتیجه به همین اندازه اقتصاد کشور ضعیف شده و قدرت خرید مردم هم پایین آمده است که می‌طلبد برای توقف روند کاهش ارزش ریال و افزایش نرخ سکه و ارز چاره‌جویی شود.

علیرضا احمدی

افزایش قیمت سیمان رکود بازار مسکن را به همراه آورده است

در سایه حمایت‌های دولتی و عدم برخورد و اقدامات قاطع سازمان تعزیرات حکومتی، ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان، قیمت سیمان به نحو چشمگیری افزایش یافته و موجب رشد بی‌سابقه قیمت مسکن شده است که جا دارد با کاهش قیمت سیمان به رکود در بازار مسکن پایان داده شود.

فعال صنعت ساختمان

اسلامشهر به تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب نیاز دارد

شهرک موسی‌آباد اسلامشهر فاقد شبکه جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب است، همچنین تصفیه‌خانه آب ندارد و صرفاً به کلرزنی ساده به آب مصرفی اهالی شهرک اکتفا می‌شود که ادامه آن به افزایش موارد ابتلا به بیماری‌های کلیوی و گوارشی می‌انجامد. از شرکت آب و فاضلاب مناطق جنوب غربی و مرکز استان تهران تقاضای رسیدگی و حل مشکل را داریم.

حبیب محمدقلی‌ها ـ‌ اسلامشهر

زمان اجرای طرح ترافیک صبح‌ها تغییر کند

چرا شهرداری تهران ساعات ورود به طرح ترافیک در صبح‌ها را به گونه‌ای تغییر نمی‌دهد که بار ترافیک صبحگاهی خیابان‌ها و بزرگراه‌ها کاهش یابد؟

فواد کاسب

لزوم نصب پله‌برقی در ایستگاه محمدیه مترو

از شرکت بهره‌برداری متروی تهران تقاضا می‌شود نسبت به نصب پله‌برقی در ایستگاه محمدیه در خط ۷ و همچنین راه‌اندازی ایستگاه تقاطع خطوط ۶ و ۷ مترو اقدام کنند.

خامسی ـ مسافر مترو

آنچه عوض دارد، گله ندارد!

خانم خواننده روزنامه اطلاعات در خط ارتباطی ایراد گرفته بود که چرا مسئولان دولت سیزدهم همچنان از دست‌اندرکاران دولت سابق انتقاد می‌کنند که در پاسخ باید گفت مگر یادتان رفته است که مسئولان دولت‌های یازدهم و دوازدهم چه‌قدر از برنامه‌ها و عملکرد دولت‌های هشتم و نهم ایراد می‌گرفتند و حتی با آن‌ها مانند کیسه بوکس رفتار می‌کردند و همه تقصیرها را به گردن دولتمردان یاد شده می‌انداختند که باید گفت «آنچه عوض دارد، گله ندارد!».

خانم خواننده روزنامه اطلاعات

به عملکرد این نانوایی سنگکی رسیدگی کنند

نانوایی سنگکی واقع در حدفاصل چهارراه تیرانداز تا فلکه اول تهران‌پارس علاوه بر این‌که از وزن و قد نان‌هایش کاسته است، از دستگاه خودپرداز هوشمند ویژه نانوایی‌ها استفاده نمی‌کند و هر قرص نان را ۵ هزار تومان می‌فروشد، از سازمان تعزیرات و اتحادیه نانوایان تقاضای رسیدگی داریم.

شهروند ساکن تهران‌پارس

اعتبار نسخه‌های الکترونیک بیماران به ۴ ماه افزایش یابد

در حال حاضر کد نسخه‌های پزشکی پس از گذشت یک ماه از صدور آن از سیستم حذف و غیرفعال می‌شود و در نتیجه بیمارانی که به دلایلی نتوانسته‌اند داروهایشان را در این بازده زمانی تهیه کنند، ناچارند دوباره به پزشک معالج مراجعه و نسخه جدیدی دریافت کنند، حال آن که داروخانه‌ها با یک تلفن ساده و پرس‌وجو از پزشک، می‌توانند نسخه بیمار را تجدید کنند و بپیچند. در نسخه‌های کاغذی با یک مهر و امضای پزشک می‌شد داروهای نسخ تاریخ گذشته را دریافت کرد، گاهی هم پزشک داروهایی را می‌نویسد که پس از ۲ ماه مصرف آن‌ها بیمار باید به آزمایشگاه مراجعه کند که در این خصوص هم کد نسخه الکترونیک بیمار، غیرفعال می‌شود. پیشنهاد من این است که مدت زمان اعتبار نسخه‌های الکترونیک به ۳ تا ۴ ماه افزایش یابد تا در این هوای آلوده شهر و سنگینی ترافیک نیاز به مراجعه دوباره به پزشک نباشد.

خانم بیمار بیمه شده تأمین اجتماعی

قیمت مصالح ساختمانی بیرویه افزایش یافته است

افزایش بیرویه قیمت مصالح ساختمانی و به ویژه میلگرد با توجه به این‌که مواد اولیه تولید آن‌ها در کشور وجود دارد و به افزایش نرخ دلار بی‌ربط است می‌تواند از مشکلات اساسی افزایش قیمت املاک و بخصوص خانه‌های نوساز باشد. حدود یک سال است برای ساخت خانه‌ام اقدام کرده‌ام، تا فرزندانم را از مستأجری نجات دهم، اما به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی از سال گذشته تاکنون ملکم را نیمه‌کاره رها کرده‌ام و هزینه گزاف اجاره‌خانه نیز مشکلاتم را دوچندان کرده است. از وزیر محترم صمت و نمایندگان مجلس تقاضا دارم که برای حل مشکلات مسکن و کاهش قیمت مصالح ساختمانی اقدام کنند.

خواننده روزنامه اطلاعات

ضرورت نظارت بر هزینه‌های غیرضروری در سازمان‌های دولتی

ساخت‌وسازهای غیرضروری در برخی از ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی، آن‌ هم در شرایطی که دولت با کمبود بودجه و تأمین ارز مواجه است، باعث افزایش هزینه‌های دولت می‌شود. سازمان برنامه و بودجه که خود از میزان درآمد و هزینه‌های دولت باخبر است، مدتی است که برای بازسازی و تعمیرات داخلی بنای مسجد این سازمان علیرغم عدم نیاز به این کار، اقدام کرده است! آیا بهتر نیست بر هزینه‌های جاری و مازاد بر نیاز نهادهای دولتی نظارت بیشتری صورت گیرد؟

جعفری ـ تلفن به خط ارتباطی

بیمه‌های تکمیل درمان بر تعرفه‌هایشان بیفزایند

افزایش قیمت دارو و خارج شدن اغلب داروها از تعرفه بیمه‌ها باعث شده است بیشتر بیماران فقط برای تهیه داروهای معمولی مانند قرص آسپرین و سرماخوردگی از مزایای بیمه استفاده کنند، در حالی که از حقوق بازنشستگان هزینه بیمه‌های تکمیلی هر ماه کسر می‌شود، تمامی داروهای اساسی را باید به نرخ آزاد تهیه کنیم. از وزارت بهداشت و درمان انتظار می‌رود برای مقابله با سودجویی شرکت‌های بیمه اقدام کنند و آنان را به افزایش تعرفه‌هایشان ملزم سازند، تا مشکلات درمان و دارو برای بیماران کاهش یابد.

بازنشسته شرکت راه‌آهن

برخی از فروشندگان مطبوعات به روزنامه اطلاعات کم لطفی می‌کنند!

به عنوان شهروندی که سال‌ها خواننده روزنامه وزین اطلاعات است، از کم لطفی و بی‌مهری برخی از فروشندگان دکه‌های مطبوعاتی به این روزنامه بسیار ناراحت می‌شوم. چرا باید روزنامه قدیمی اطلاعات در میان دیگر روزنامه‌ها ناپیدا باشد و در نامناسب‌ترین نقطه دید خوانندگان، قرار گیرد؟ مدتی پیش در خیابان‌ انقلاب برای خرید روزنامه به چندین دکه مطبوعاتی مراجعه کردم، اما هیچکدام از آن‌ها روزنامه اطلاعات را نداشتند! از واحد توزیع روزنامه اطلاعات تقاضا دارم که به فروشندگان دکه‌های مطبوعاتی برای عرضه درست و اصولی این روزنامه تذکر دهند.

خواننده روزنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ