عملیات گسترده الحشد الشعبی عراق علیه داعش در نوار مرزی ایران
 

سرویس خارجی: نیروهای زبده الحشد الشعبی عراق پس از تهدیدات و اقدامات اخیر داعشی ها، عملیات گسترده ای را علیه بقایای این گروه تروریستی در نوار مرزی با کشورمان آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری «العهد»،نیروهای الحشد الشعبی به همراه فرماندهی عملیات «دیاله» عملیات گسترده مشترک تفتیش و تأمین امنیت در نزدیکی مرز ایران را آغاز کردند.بر اساس این گزارش، نیروهای تیپ ۲۰ الحشد الشعبی عراق به فرماندهی سرلشکر «هاشم احمد حنتوش التمیمی» و با مشارکت هنگ اضطراری فرماندهی عملیات «دیاله» عملیات تفتیش روستاهای «بیکه»، «وادی قصب» و روستاهای بین آنها و همچنین دره‌های مجاور نوار مرزی با کشورمان را آغاز کردند.

این در حالی است که پیشتر نیز نیروهای الحشدالشعبی عملیاتی را در سه محور به منظور نابودی مخفیگاه های داعش در استان« دیاله» انجام دادند و به تعقیب داعشی ها در «هور الثلاب» در جنوب غرب «خانقین» پرداختند.نیروهای تیپ یکم و چهارم الحشد الشعبی در این عملیات دو محور و تیپ ۲۰الحشد الشعبی نیز محور سوم را پوشش دادند.

همزمان با عملیات نیروهای الحشدالشعبی علیه داعش در نوار مرزی ایران، جنگنده های نیروی هوایی ارتش عراق نیز به مواضع و مخفیگاههای این گروه تروریستی در استان «صلاح الدین» حمله کردند و آنها را هدف قرار دادند. وزارت دفاع عراق در بیانیه ای ضمن اعلام این خبر، افزود: در این عملیات موفق سه مخفیگاه متعلق به گروه ترویستی داعش که از سوی فرماندهی عملیات صلاح الدین شناسایی شده بود، منهدم شد.

در چنین شرایطی، یک منبع امنیتی وابسته به وزارت کشور عراق از کشته شدن یک شهروند آمریکایی در بغداد خبر داد. این منبع امنیتی گفت : افراد مسلح ناشناس به سمت یک خودرو در منطقه «الکراده» بغداد تیراندازی کردند که به کشته شدن یک شهروند آمریکایی منجر شد. همزمان ، کانادا نیز اعلام کرد که یکی از نیروهای نظامی‌ این کشور در بغداد کشته شده است.

در خبر دیگری، «کمال حسین لطیف» رئیس سازمان کنترل مواد رادیواکتیو عراق در مصاحبه‌ای از عزم این کشور برای ساخت هشت نیروگاه هسته‌ای خبر داد .

نسخه مناسب چاپ