حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی شیرازی از علمای مشهد درگذشت
 

مشهد- خبرنگار اطلاعات: حجت الاسلام و المسلمین حاج سید جعفر طباطبایی شیرازی از علما و خطبای حوزه علمیه مشهد و امام جماعت حرم مطهر رضوی دعوت حق را لبیک گفت.

این خطیب شهیر و استاد اخلاق عمر خویش را در راه نشر و ترویج معارف اهل بیت (ع) و تربیت طلاب علوم دینی گذراند.این خادم حرم امام رضا(ع)، معلم اخلاق و مدرس در دانشگاه علوم اسلامی رضوی از شاگردان مرحوم آیت الله حاج شیخ هاشم و آیت الله حاج شیخ مجتبی قزوینی بود و پای دروس بزرگان این حوزه تربیت یافت و در دوران پربرکت زندگی خویش نسبت به وعظ و مجالس اهل بیت (ع) و بیان معارف ایشان بسیار کوشا بود.مراسم تشییع این عالم بزرگوار امروز از مهدیه مشهد به سمت حرم مطهر برگزار می شود.

پیام تسلیت رئیس جمهوری

رئیس جمهوری در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدجعفر طباطبایی را تسلیت گفت.در بخشی از پیام حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی آمده است: این عالم انقلابی که از مجاورین با اخلاص حضرت ثامن‌الائمه امام رضا علیه‌السلام بود، با کسب فیض از آن منبع نورانی، عمر پربرکت خود را وقف مجاهدت در مسیر تبیین و ترویج معارف اهل بیت علیهم‌السلام کرد و با دانش و نفوذ کلام اثربخش به تربیت نفوس مستعده پرداخت. بی‌شک خدمات علمی این استاد وارسته همواره در یادها خواهد ماند.محمد باقر قالیباف رئیس مجلس هم دیروز در نشست علنی مجلس، درگذشت حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی را تسلیت گفت.

نسخه مناسب چاپ