نبرد انتقامی زارع با آکگل ترکیه‌ای در مسابقات کشتی قرقیزستان
مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: چهار آزادکار ایران برای شرکت در مسابقات کشتی، با دعوت روسیه راهی قرقیزستان می‌شوند.

اباذر اسلامی در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: این رقابت‌ها با دعوت روس‌ها برگزار خواهد شد که رضا اطری، یونس امامی، مجتبی گلیج و امیرحسین زارع چهار کشتی‌گیری هستند که قرار است آذرماه راهی قرقیزستان شوند و برای یک مبارزه روی تشک بروند.

گفتنی است که در این رقابت‌ها چهار آزادکار کشورمان با حریفانشان دوازدهم آذر روبرو می‌شوند. ضمن آنکه هیچ‌کدام از این نفرات در لیست اعزامی به جام جهانی آمریکا حضور ندارند.

در این رقابت‌ها رضا اطری قرار است با بشیر ماگمادوف، یونس امامی با تیمور بیژیف روس، مجتبی گلیج با سرگئی کوزیرف هر سه از روسیه مبارزه کند. امیرحسین زارع نیز در وزن ۱۲۵ کیلوگرم دو مبارزه را با قهرمان و نایب قهرمان جهانی بلگراد برگزار خواهد کرد. این رقابت با جایزه دلاری همراه است. زارع در این دیدار با طاها آکگول ترک و لخاگواگرل مونختور مغول کشتی خواهد گرفت.

امیرحسین زارع دارنده برنز المپیک و طلای پیکارهای جهانی ۲۰۲۱ اسلو در پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۲ بلگراد در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف طاها آکگول دارنده ۸ مدال جهان و المپیک از ترکیه رفت و در حالی که تا ۲۰ ثانیه مانده به پایان مبارزه با نتیجه ۲ بر یک از حریف پیش بود، اقدام به زیرگیری از حریف کرد اما حریف باهوش او با بدلکاری و چرخش بموقع خود را به پشت زارع رساند و ۲ امتیاز گرفت و در نهایت چلنج مربیان ما نیز تاثیرگذار نبود تا زارع در عین شایستگی اما به دلیل اشتباه این مبارزه حساس را با نتیجه ۴ بر ۲ واگذار کند و از راهیابی به فینال بازماند.

نسخه مناسب چاپ