آیت الله هاشمی رفسنجانی : جنایت، عادت اسرائیل شده است
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به تجمع گروه ها و نهادها در مقابل سازمان ملل در واکنش به وقایع غزه، تاکید کرد: جنایت عادت اسرائیل و سکوت و حمایت از جنایتکاران عادت مجامع بین المللی شده است.

در بخشی از پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی آمده است: از روزی که غربی ها با هدف دور کردن صهیونیست های زیاده خواه از زندگی خویش، آتش وجود این جماعت افراطی را در دامن منطقه انداختند، بیش از نیم قرن می گذرد و در همه این دوره ها، جنایت، ویژگی اصلی آنها و سکوت و حتی گاهی حمایت از جنایتکاران، عادت مجامع بین المللی بوده است.

در ادامه پیام تاکید شده است: تازه ترین جنایت آنان آتشباران غزه و کشتن مردم مظلوم، به ویژه زنان و کودکان است که باز هم مدعیان حقوق بشری سکوت کرده اند و شگفتا که بعضی از قدرت‌های جهانی، این جنایت ها را دفاع صهیونیست ها می دانند و بر آن تاکید می کنند.

دانشجویان سفیران علمی ایرانیان هستند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع دانشجویان ایران در دانشگاه‌های شبه قاره هند هم با اشاره به سابقه علمی، فرهنگی و تمدنی ایرانیان و گستردگی کار دانشگاه جندی‌شاپور برای تقویت علوم و پناه دادن به علمای دیگر ملت‌ها در تاریخ، گفت: جوانان دانشجو، سفیران علمی و فرهنگی مردم ایران درکشورهای مختلف جهان هستند و موفقیت آنان سبب افتخار ایرانیان است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار که مسئولان امور دانشجویی، مدارس خارج از کشور وزارت امور خارجه، کنسولگری ایران در حیدرآباد هند هم حضور داشتند، با بیان ویژگی‌های فرهنگی هندوستان و یادآوری سفر آقای دکتر روحانی به نمایندگی از دولت سازندگی برای بررسی شرایط همکاری‌های دانش و تکنولوژی فضایی، علمی و دانشگاهی ایران و هند افزود: مبادلات دانشجو همیشه برای جمهوری اسلامی اولویت داشته است و هند یکی از این کشورها بود و هنوز هم می‌تواند باشد.

وی با ستودن استعدادهای درخشان جوانان ایرانی، به برنامه‌های دانشگاه‌ها و دولت‌های پیشرفته جهان برای جذب نخبگان علمی و دانشجویان زبده ایرانی اشاره کرد و گفت: هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند مخالف مهاجرت‌های علمی جوانان باشد، بلکه باید زمینه‌های سفرها و برگشت آنها به کشور را فراهم کرد تا آینده ایران را بر محور دانش ترسیم کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تعصب‌های جاهلانه را بلای همیشگی در مسیر حرکت‌های علمی دانست و تأکید کرد: نباید بگذاریم گروه‌های تندرو داخلی و منطقه‌ای، چهره انقلاب اسلامی و اسلام را در دنیا خشن جلوه دهند که امیدواریم غلبه تفکرات آزادمنشانه و طرفدار تعاملات جهانی ادامه داشته باشد.

نسخه مناسب چاپ