پهپادهای انصارالله یمن در آسمان «سقطری» به پرواز درآمدند
سرویس خارجی: پهپادهای شناسایی و اطلاعاتی انصارالله برای نخستین بار از آغاز جنگ، بر فراز جزیره اشغال شده «سقطری» یمن به پرواز درآمدند تا با رصد تحرکات اسرائیلی ها و اماراتی ها در این جزیره ، مواضع و مقرهای آنها را نیز به بانک اهداف خود اضافه کنند.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، یک منبع در دولت صنعا در این رابطه گفت: پهپادهای شناسایی نیروی هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ساعات گذشته بر فراز آسمان جزیره «سقطری» پرواز کردند. به گفته وی، این عملیات بدان معناست که نیروهای حاضر در جزیره «سقطری» چه آمریکایی باشند و چه اماراتی و چه اسرائیلی در بانک اهداف نیروی موشکی یمن قرار گرفته‌اند.

این مقام انصارالله افزود: اولین مأموریت پهپادهای انصارالله در جزیره «سقطری»، شناسایی و جمع آوری اطلاعات درباره اهداف چه بر فراز آسمان یمن و چه مناطق مرزی است و مأموریت آن‌ها در درجه اول شناسایی است و جنگی نیستند. این منبع اعلام کرد: طرف‌های متجاوز چه آن‌هایی که در داخل هستند و چه آن‌هایی که در عربستان و امارات هستند دیگر به خوبی می‌دانند که ما اگر اهدافی را در مناطق مشخصی شناسایی کنیم، حتما آن را مورد حمله موشکی قرار می‌دهیم.

وی افزود: جزیره «سقطری» از دورترین مناطق خاک یمن است اما موشک‌های ما می‌توانند به ابوظبی و مناطق دورتر در عربستان و حتی مرکز اسرائیل هم برسند. او همچنین تأکید کرد: ورود پهپادهای ما به آسمان «سقطری» به معنای این است که نیروهای خارجی حاضر در این جزیره دیگر در امنیت نیستند و این یک هشدار به نیروهای انگلیسی در استان مرزی «المهره» و نیروهای اسرائیلی در فرودگاه «الریان» در استان « حضرموت» نیز هست.

نسخه مناسب چاپ