خط ارتباطی مردم با اطلاعات
راهکارهایی ساده برای حفظ سلامت

دغدغه سردبیر روزنامه اطلاعات درباره حفظ سلامت افراد حائز اهمیت است. ایشان در یادداشت خود با عنوان «سوداگری با سلامت مردم» از ضرورت ایجاد نظامی دقیق برای به حداقل رساندن بیماری‌های مردم سخن گفته است و من نیز راهکارهای ساده‌ای برای سالم ماندن افراد به مقاله سردبیر اضافه می‌کنم: نگرانی‌های کاذب را از بین ببریم، خواب خود را مدیریت کنیم یعنی به موقع بخوابیم و سحرخیز باشیم، نرمش صبحگاهی انجام دهیم، مایعات زیاد بنوشیم به خصوص اگر بیمار هستیم، از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کنیم، موقع خواب به یکدیگر تلفن نزنیم و بوق زدن در شب‌ها را برای خود ممنوع کنیم.

قائمشهر ـ خواننده روزنامه اطلاعات

شرکت تعاونی مسکن پرستاران پاسخگو باشد

در سال ۱۳۹۰ عده‌ای از پرستاران نسبت به پیش‌خرید آپارتمان از شرکت تعاونی مسکن پرستاران کشور اقدام کردند. مقرر بود در اسفند ۹۲ آپارتمان تحویل می‌شد، اما به دلیل مشکلات شرکت تعاونی در مالکیت زمین خریداری شده، پس از چند ماه پروژه به مشکل برخورد کرد و هم‌اکنون به اعضاء هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی درست انجام نمی‌گیرد. خواهشمند است مسئولان مربوط تکلیف مسکن پرستاران را روشن کنند.

پرستار متقاضی مسکن تعاونی

وزارت بهداشت و درمان برخورد کند

اخیراً تعدادی از شرکت‌های دارویی گمنام بدون مشخص کردن ترکیب دارویی و مهر وزارت بهداشت و درمان، تولیدات خود را تبلیغ می‌کنند و حتی در برخی مطب‌ها به فروش می‌رسانند، مثل دارویی با فرمول آب خلیج فارس را برای شستشوی بینی یا رفع سرماخوردگی! چرا وزارت بهداشت و درمان، با تولیدکنندگان این‌گونه داروها برخورد نمی‌کند؟

تلفن به خط ارتباطی

چو تهران نباشد تن من مباد!

منتفی شدن طرح انتقال پایتخت این سئوال را در اذهان ایجاد می‌کند که آیا ایران، در تهران خلاصه شده است و آیا تمامی امکانات کشور باید در تهران متمرکز شود؟ چرا سایر نقاط ایران نباید و نمی‌توانند از تسهیلات و امکانات پایتخت بهره‌مند شوند؟ حال به جایی رسیده‌ایم که باید بگوییم: چو تهران نباشد تن من مباد!

خواننده روزنامه اطلاعات

ساخت پارکینگ به جای مرکز خرید

قرار است روبروی مرکز خرید میلادنور واقع در شهرک غرب، یک ساختمان ۱۰ طبقه‌ای با محوریت مرکز خرید ساخته شود، حال آن که این منطقه از مرکز خرید اشباع شده است. از اینرو تغییر کاربری ساختمان به ساخت پارکینگ کاربردی‌تر خواهد بود و مشکل کمبود جای پارک خودروها را حل خواهد کرد.

از اهالی شهرک غرب

سازمان استاندارد پاسخگو باشد

در رابطه با اضافه شدن روغن پالم به شیر و ماست تنها وزارت بهداشت و درمان مقصر نیست، بلکه سازمان استاندارد و کنترل کیفیت مواد غذایی هم باید پاسخگو باشند.

شهروند تهرانی

درخواست از پلیس ۱۱۰

از پلیس ۱۱۰ برای جمع‌آوری اراذل و اوباش منطقه جوادیه که در خیابان شهید زمانی تجمع می‌کردند، تشکر می‌کنیم. اگرچه تعداد آنان کاهش یافته است، اما متأسفانه این افراد باز هم در این خیابان جمع می‌شوند که جا دارد مأموران بیشتری را به جمع‌آوری آنان اختصاص دهند.

از ساکنان خیابان

سئوال درباره گواهی‌نامه‌های رانندگی

راهنمایی و رانندگی لطفاً اطلاع‌رسانی کند مدت اعتبار گواهینامه‌های رانندگی ۵ ساله، به ۱۰ سال افزایش یافته است یاخیر؟

دارنده گواهینامه ۵ ساله رانندگی

مشکل بازنشستگان فرهنگی برای دریافت حقوق

متأسفانه بازنشستگان فرهنگی مجبورند در ماه دو بار به بانک مراجعه کنند که برایشان کاری دشوار است؛ یک بار برای گرفتن حقوق و بار دیگر دریافت حق عائله‌مندی. لطفاً این رویه اصلاح شود.

نوشهر ـ بازنشسته فرهنگی

چرا اجازه پرواز صادر شده بود؟

از شنیدن خبر سقوط هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ و کشته شدن تعدادی از هموطنانمان بسیار متأثر شدم. سئوالم این است که چرا با داشتن نقص فنی، مسئولان مربوط اجازه پرواز این مدل هواپیما را می‌دهند و باعث مرگ افراد بیگناه می‌شوند؟

بندرانزلی ـ یک شهروند

پله برقی ایستگاه مترو غیرفعال است

پله برقی ایستگاه دکتر معین مترو از هنگام افتتاح تا امروز غیرفعال است. ضروری است شرکت مترو برای رفاه حال مسافران مترو در این باره زودتر اقدام کند.

مسافر مترو

انتقاد از مسئولان

برخی از مسئولان کشور ماه‌ها است از موضوع اضافه شدن روغن پالم به شیر و ماست مطلع هستند، اما هیچ کاری برای پیشگیری انجام ندادند و مسئله را از مردم پنهان کرده‌اند! آیا این اقدام آنان درست و اخلاقی بوده است؟

مصرف‌کننده مواد لبنی

پیام‌های تلفنی گلچین شود

لطفاً پیام‌های تلفنی مردم با تأخیر چاپ نشود. برخی اظهار نظرها درباره موضوع‌‌های روز است که باید بلافاصله چاپ شود تا اثرگذار باشد. پیشنهاد می‌کنم پیام‌ها را گلچین و سپس چاپ کنید.

خواننده روزنامه اطلاعات

یک پیشنهاد

پیشنهاد می‌شود والدین در اعیاد اسلامی و مناسبت‌های مذهبی یک جعبه شیرینی بخرند و به خانه ببرند و یا والدین با یادآوری این نکته که مثلاً سالروز تولد ائمه اطهار(ع) است، از فرزندان خود بخواهند شیرینی بخرند و دور هم بنشینند و ساعاتی شاد باشند تا فرزندان با تربیت دینی بزرگ شوند.

قائمشهر ـ تلفن به خط ارتباطی

دمای هوا اعلام شود

چند روزی است هوای تهران بسیار داغ و سوزان است، اما برخی از بخش‌های خبری صدا و سیما متاسفانه از اعلام دمای هوا امتناع می‌ورزند، علت چیست؟

از بینندگان تلویزیون

روستای پوستین سرا از نعمت گاز محروم است

روستای پوستین سرا واقع در شهرستان صومعه‌سرا (گیلان) گازکشی نشده است، در حالی که به فاصله ۲۰۰متری این روستا از هر چهار طرف گازکشی شده است.

صومعه سرا ـ تلفن به خط ارتباطی

گلایه از شناور شدن بهای بلیت هواپیما

با شناور شدن بهای بلیت هواپیما، در واقع قیمت‌ها افزایش یافته است. سابق براین قیمت بلیت هواپیماها از قبل مشخص بود و افراد می‌دانستند چقدر باید برای خرید بلیت هزینه کنند، اما حالا بدون اضافه شدن امکانات مجبورند پولی بیشتر و نامعلوم پرداخت کنند.

بندرعباس ـ مسافر هواپیما

آیا شهرداری مجوز صادر کرده است؟

سازنده ملکی در قیطریه، خیابان روشنایی شرقی تمامی مساحت ملک خود را به جای ۵ طبقه در ۶ طبقه ساخته و قسمتی از پیاده‌رو را هم مالک شده است. آیا شهرداری مجوز آن را صادر کرده است؟

از اهالی خیابان روشنایی

گرانی‌ها باعث نگرانی شده است

گرانی‌های روز افزون مایحتاج عمومی، باعث نگرانی مردم و مسئولان شده است. چرا دولت اقدامی برای سامان بخشیدن به اوضاع اقتصادی و به خصوص وضعیت معیشتی مردم صورت نمی‌دهد؟

عطار کاشانی ـ بازنشسته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

برخی فوتبالیست‌ها اخلاقی عمل نمی‌کنند

برخی فوتبالیست‌ها متاسفانه در مسابقات، اخلاقی عمل نمی‌کنند و به دلیل داشتن خصومت شخصی از پاس دادن توپ به یاران خود امتناع می‌ورزند و روی نتیجه بازی تأثیر می‌گذارند که رویه‌ای اشتباه است و باید اصلاح شود.

از علاقه‌مندان به فوتبال

سازمان محیط‌زیست اقدام کند

در روزنامه اطلاعات مدیرعامل شرکت توسعه آب و نیروی ایران گفته بود مطالعه طرح انتقال آب دریای خزر آماده شده است. از مسئولان سازمان محیط‌زیست درخواست می‌شود قبل از اینکه این دریا به سرنوشت دریاچه ارومیه مبتلا شود، اقداماتی موثر انجام دهند.

دوستدار محیط‌زیست

قانون‌گذاران نکات علمی را در نظر داشته باشند

متخصصان زنان و زایمان معتقدند بارداری بعد از ۳۵ سالگی خطرناک است. قانونگذاران در زمینه ممنوع کردن استفاده از وسایل پیشگیری از بارداری به این نکته توجه داشته باشند.

خواننده روزنامه اطلاعات

پاسخ مسئولان

پاسخ شرکت مترو تهران دربارة تحویل کارت منزلت

احتراماً، بازگشت به مطلب مندرج در آن روزنامه مورخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ صفحه ۱۳ با عنوان «دشواری‌های شارژ کارت منزلت» لطفاً پاسخ زیر به چاپ برسد:

با سلام، احتراماً به استحضار می‌رساند: در خصوص کارت منزلت، سالمندان محترم می‌توانند پس از ثبت‌نام اینترنتی، یکی از ایستگاه‌های ذیل را انتخاب و برای دریافت کارت خود، به همان ایستگاه مراجعه نمایند. در راستای تکریم و آسایش هر چه بیشتر و بهتر سالمندان و تسریع در امور تحویل کارت و صرفه‌جویی در زمان، شرکت بهره‌برداری مترو، پنج ایستگاه امام خمینی(ره)، تجریش، صادقیه، علم و صنعت و شهرری را در نظر گرفته است.

احسان مقدم ـ مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل

پاسخ شرکت واحد اتوبوسرانی در خصوص تجهیزات سرمایشی اتوبوس‌ها

احتراماً، با عنایت به مطلب مندرج در آن روزنامه به تاریخ ۱۳ر۵ر۱۳۹۳ با عنوان «هوای اتوبوس‌ها مثل کوره گداخته است» به آگاهی می‌رساند: کلیه اتوبوس‌های دوکابین وارداتی و همچنین تعدادی از اتوبوس‌های بخش خصوصی دارای تجهیزات گرمایشی و سرمایشی می‌باشد، لیکن تعدادی از اتوبوس‌های ساخت کارخانجات داخلی که مدت قابل توجهی از سال ساخت آنها می‌گذرد، فاقد امکانات موردنظر بوده و این شرکت نیز صرفاً به منظور تأمین نیازهای حمل و نقلی همشهریان محترم به ناچار ازآنها در خطوط جمعی استفاده می‌نماید که در همین رابطه مقرر گردیده به محض تحویل اتوبوس‌های نو، به ترتیب اولویت نسبت به جایگزینی اتوبوس‌های فرسوده اقدام گردد.

شایان ذکر است در سه سال اخیر هیچ اتوبوس جدیدی به این شرکت واگذار نگردیده و اتوبوس‌های وارداتی نیز از بودجه شهرداری تهران خریداری شده است.

فریگرد رزم‌آزما ـ مشاور مدیرعامل در امور اطلاع‌رسانی و تبلیغات

پاسخ شرکت آب و فاضلاب استان تهران پیرامون دریافت اعلام حوادث

با سلام و احترام، بازگشت به درج مطلبی در آن روزنامه محترم در تاریخ ۲۲ر۵ر۹۳ با عنوان «سازمان آب اطلاع‌رسانی کند»، به استحضار می‌رساند، مرکز اطلاع‌رسانی آبفای استان تهران با شماره تماس ۱۲۲ و سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۲۲ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت اعلام حوادث آب و فاضلاب از سوی شهروندان و پاسخگویی به تمامی مشترکان است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل

نسخه مناسب چاپ