رئیسی : وجود ظرفیت‌های متنوع،همکاری با ایران را برای ملت‌ها مفید می‌سازد
رئیس جمهوری اظهار داشت: ظرفیت‌های متنوع و گسترده ایران همکاری‌های دو و چند جانبه با جمهوری اسلامی را برای ملت‌ها مفید می‌سازد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در دیدار با «معاون رئیس جمهوری و وزرای علوم ، حمل و نقل و کشاورزی و اراضی ونزوئلا با ابراز خرسندی از روند روبه پیشرفت روابط تهران- کاراکاس در همه حوزه‌ها به ویژه برگزاری موفق کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور،‌ اظهار داشت: ظرفیت‌های متنوع و گسترده اقتصادی، علمی و انرژی ایران همکاری‌های دو و چند جانبه با جمهوری اسلامی را برای ملت‌ها مفید می‌سازد.

وی با تقدیر از مقاومت ملت ونزوئلا در مقابل زیاده‌خواهی‌های نظام سلطه، اظهارداشت: آمریکایی‌ها تصور می‌کردند با تهدید و تحریم می‌توانند ملت‌ها را متوقف کنند اما ایستادگی ملت‌های مستقل آنها را وادار به عقب نشینی کرد و یک بار دیگر اثبات کرد که مقاومت و همکاری تنها راه مقابله با زیاده خواهی‌های غرب است.

«رامون بلاسکز» وزیرحمل و نقل ونزوئلا هم در این دیدار با ارائه گزارشی از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ونزوئلا پس از وقفه ای ۸ساله، اظهار داشت:‌ در مذاکرات انجام شده به توافق های خوبی برای گسترش همکاری در زمینه‌های حمل و نقل، کشاورزی، انرژی و فناوری دست یافتیم . رئیس ونزوئلایی کمیسیون مشترک اقتصادی دوکشور نتایج مذاکرات انجام شده را برای گسترش روابط تجاری تهران-کاراکاس مهم دانست و از تقویت همکاری‌های علمی-آموزشی دوکشور استقبال کرد.

نسخه مناسب چاپ