حضور ۸ آزادکار مطرح روسی در فینال لیگ کشتی
 

رئیس سازمان لیگ کشتی از حضور ۸ کشتی‌گیر روس در مراحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد که روز جمعه برگزار می‌شود، خبر داد.

به گزارش ایرنا حمید یاری اظهار داشت: درباره حضور تماشاگران برای حضور در مرحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد در سالن شهدای هفتم تیر تهران، هنوز چیزی قطعی نشده است و در صدد هستیم شرایط حضور تعداد محدودی را فراهم کنیم. در این خصوص باید شورای تامین مجوز لازم را صادر کند.

وی همچنین از حضور ۲ عنوان‌دار المپیکی از کشور روس در ترکیب تیم‌های ایرانی بیان کرد: در مرحله نهایی هر تیم از ۲ کشتی‌گیر روس بهره خواهند برد که محمد رسول قاضی ماگمدوف دارنده طلای جهان (مدوف و زائور سیداکوف در اوزان ۷۰ و ۷۴ برای پترو بلیش تاکستان نام برد. زائور اوگویف و عباس‌گادژی ماگومدف در اوزان ۵۷ و ۶۱ کیلوگرم در ترکیب تیم بانک شهر حضور خواهند داشت.

محمد رسول ماگمدوف دارنده ۲ طلای جهان (سابقه شکست حسن یزدانی را در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۵ در آمریکا دارد) و زائور سیداکوف دارنده طلای المپیک توکیو و ۲ طلای جهان است. اوگویف نیز دارنده مدال طلای المپیک و ۲ طلای قهرمانی جهان و عباس‌گادژی ماگومدف نیز مدال طلای قهرمانی جهان اسلو را در کارنامه دارد.

رئیس سازمان لیگ کشتی گفت: ژاگیر شاخیف و ولادیسلاو والیف در اوزان ۶۵ و ۸۶ کیلوگرم برای ستارگان ساری و عبدالمجید گودیف و رازامبک جمال‌اف در وزن‌های ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم برای انبوه سازان هوتن در لیگ برتر کشتی خواهند گرفت.

زاگیر شاخیف دارنده مدال طلای جهانی اوسلو و والیف نیز دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۷ پاریس است.

وی بیان داشت: طبق اساسنامه و اینکه عدالت نیز در تیم‌ها از بین نرود امسال تیم‌ها می‌توانند تنها از ۲ کشتی‌گیر با عناوین قهرمانی جهانی و قاره‌ای بهره‌مند شوند. همچنین تیم‌ها در لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی تنها می‌توانند از سه سهمیه کشتی‌گیران داخلی که در آوردگاه جهانی بلگراد حضور داشتند، استفاده کنند.

همچنین با هماهنگی بعمل آمد فدراسیون کشتی با ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو)، نمایندگان این ستاد از صبح مسابقات در سالن حضور داشته و نسبت به انجام آزمایش دوپینگ از ۴ تیم حاضر در مسابقات اقدام بعمل می آورند.

برنامه دیدارها در روز جمعه به شرح زیر است:

دیدار اول نیمه نهایی: پتروپالایش بلیش تاکستان – ستارگان ساری (ساعت ۱۰:۱۵)

دیدار دوم نیمه نهایی: بانک شهر – انبوه سازان هوتن (ساعت ۱۲)

دیدار رده بندی: بازندگان دیدار نیمه نهایی (ساعت ۱۶)

دیدار فینال: برندگان دیدار نیمه نهایی (ساعت ۱۹)

نسخه مناسب چاپ