ترامپ رسما نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴آمریکا شد
 

سرویس خارجی: سرانجام پس از مدت‌ها انتظار و گمانه‌زنی، دونالد ترامپ نامزدی خود را برای ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ایالات متحده آمریکا رسما اعلام کرد.

درست یک هفته پس از انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا و شکست جمهوری‌خواهان در مجلس سنا آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق این کشور دیروز سه‌شنبه در عمارت مارالاگو در فلوریدا نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴آمریکا رسما اعلام کرد و انتظار می‌رود که با جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا رقابت کند. ترامپ در جریان یک سخنرانی در عمارت فلوریدا در حضور اعضای خانواده‌ و کارمندان سابق دولتش گفت: برای اینکه مجدد آمریکا را به اوج برسانیم، من امشب نامزدی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا رسما اعلام می‌کنم؛ دو سال قبل کشور ما در اوج بود و به‌زودی این کشور به دوران اوج خود بازخواهد گشت. وی افزود که در آینده خواستار مجازات مرگ برای قاچاقچیان مواد مخدر خواهد شد و آن دسته از اعضای ارتش را که به دلیل عدم دریافت واکسن کووید-۱۹از کار برکنار شده‌اند را مجدد استخدام خواهد کرد. گفتنی است این تصمیم ترامپ زودتر از زمان معمول اعلام شد و بدین ترتیب احتمالا سایر جمهوری‌خواهان از جمله ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا یا مایک پنس معاون سابق خودش را نسبت به شرکت در رقابت ریاست‌جمهوری دلسرد و ناامید کرد. این درحالیست که نتایج نظرسنجی یوگاو که جمعه گذشته منتشر شد حاکی از آن است که افراد شرکت‌کننده جمهوری‌خواه یا آن دسته از شرکت‌کنندگانی که تمایل به جمهوری‌خواهان دارند، دیسانتیس را به ترامپ ترجیح می‌دهند. از طرفی، جو بایدن ۷۹ساله نیز هفته گذشته اعلام کرد که قصد شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴را دارد اما احتمالا تا اوایل سال آینده میلادی تصمیم نهایی خود را اعلام کند.

خبر دیگر اینکه به دنبال اعلام ترامپ برای نامزدی در انتخابات ۲۰۲۴آمریکا، شکافی در جبهه جمهوری‌خواهان ایجاد شده، به طوریکه که برخی او را ستایش کرده و برخی نیز خواهان کناره‌گیری او هستند. نشریه هیل نوشت، در میان جبهه موافقان و حامیان نامزدی دوباره رییس جمهوری پیشین آمریکا، «مارجوری تیلور گرین» نماینده نزدیک به ترامپ در ایالت جورجیا پیش از این نیز حمایت خود را از نامزدی او اعلام کرده بود.«تروی نلز» و «اندی بیگز» نمایندگان حزب جمهوری‌خواه ایالت‌های تگزاس آریزونا نیز از نامزدی مجدد ترامپ حمایت کردند. در مقابل، تعدادی از مقامات جمهوریخواه از جمله «لری هوگان» و «آسا هاچینسون» فرماندارهای بازنشسته مریلند و آرکانزاس، نامزدی ترامپ را رد و پیش‌بینی کردند که او شکست خواهد خورد.

نسخه مناسب چاپ