حمله یک پهپاد انتحاری به نفتکش اسرائیلی در دریای عمان
سرویس خارجی: آسوشیتدپرس به نقل از منابع آگاه اعلام کرد یک نفتکش متعلق به یک میلیاردر اسرائیلی در دریای عمان هدف حمله یک فروند پهپاد انتحاری قرار گرفت.

این خبرگزاری آمریکایی به نقل از یک سازمان نظامی انگلیسی ناظر بر تجارت دریایی در منطقه، نوشت: ما از این حادثه که در حال حاضر در دست بررسی است، مطلع هستیم. برخی منابع خبری هم می‌گویند که ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده در بحرین نظاره‌گر حمله به این کشتی تجاری صهیونیستی در دریای عمان بود. شبکه اخبار السعودیه نیز در صفحه توئیتر خود نوشت که نفتکش متعلق به شرکتی است که مقرش در سنگاپور است.آسوشیتدپرس هم درباره جزئیات مالکیت این نفتکش تصریح کرد: نفتکشی که هدف حمله قرار گرفت با پرچم لیبریا در حال حرکت بود و تحت اداره شرکت کشتیرانی « Eastern Pacific» مستقر در سنگاپور است و این شرکت کشتیرانی هم متعلق به «ای دان اوفر»، میلیاردر اسرائیلی است.هنوز هیچکس مسئولیت این حمله پهپادی به نفتکش رژیم صهیونیستی را به عهده نگرفته اما شبکه الجزیره گزارش داد که «رادیو ارتش اسرائیل» در ادعایی، ایران را به دست‌داشتن در این حمله متهم کرد.

خبر دیگر از فلسطین اینکه بعد از عملیات شهادت‌طلبانه یک فلسطینی‌ در شهرک صهیونیست نشین “ارئیل” که به کشته شدن چند شهرک‌نشین منجر شد، ارتش رژیم صهیونیستی سطح آماده‌باش خود در کرانه باختری را افزایش داد.به دنبال این عملیات، نظامیان اسرائیلی به منزل شهید محمد مراد سامی صوف، ساکن شهرک حارس در غرب سلفیت و عامل عملیات شهرک “ارئیل” در سلفیت یورش بردند. اسرائیلی‌ها مادر این شهید فلسطینی و شماری از بستگانش را به مدت بیش از چهار ساعت مورد بازجویی قرار دادند. نظامیان اسرائیلی دو پسر عموی شهید صوف به نام‌های زکریا محمد سامی صوف (۲۱ ساله) و هادی مصطفی سامی صوف (۱۶ ساله) را نیز بازداشت کردند. هلال‌احمر فلسطین هم اعلام کرد که در یورش نظامیان اسرائیلی به این منطقه و شلیک گاز اشک‌آور به سمت فلسطینیان، شماری زخمی شدند. در این راستا ارتش رژیم صهیونیستی به تیپ‌های نظامی در کرانه باختری دستور بالا بردن سطح آماده باش را داد. بعد از عملیات شهادت طلبانه روز سه‌شنبه، آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی به محل عملیات رفت و تحقیقی را با مشارکت فرمانده مرکزی ارتش این رژیم و فرمانده تیپ نظامی کرانه باختری انجام داد.

وی گفت: ارتش به عملیات “موج شکن” در کرانه باختری در صورت لزوم ادامه می‌دهد. در این حال وزارت خارجه آمریکا نسبت به خشونت‌های روبه‌فزونی میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی در کرانه باختری ابراز نگرانی کرد و عملیات اخیر در کرانه باختری را محکوم کرد. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا در مورد افزایش خشونت‌ها در کرانه باختری عمیقا نگران است و به خانواده‌ها و دوستان غیرنظامیان اسرائیلی و فلسطینی که طی ۴۸ ساعت گذشته در این منطقه کشته شدند، صمیمانه تسلیت می‌گوییم و این حمله را که به کشته شدن سه اسرائیلی و زخمی شدن سه تن دیگر ختم شد، به شدت محکوم می‌کنیم. پرایس در ادامه اظهار داشت: اخیرا شاهد افزایش شدید و نگران‌کننده تعداد کشته‌ها و زخمی‌های فلسطینی و اسرائیلی از جمله کودکان هستیم، لازم است دو طرف اقدامات فوری را برای جلوگیری از افزایش تلفات انسانی در پیش بگیرند.

نسخه مناسب چاپ