چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۳۶۱ (برابر با ۲ صفر ۱۴۰۳، ۱۸ نوامبر ۱۹۸۲) نقل شده است.
نحوه ثبت‌نام دانشجویان پلی‌تکنیک و دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران
دانشگاه پلی‌تکنیک تهران در پی اعلام نحوه ادامه تحصیل دانشجویان در رشته‌های فنی و مهندسی از سوی وزارت فرهنگ و آموزش عالی، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:
به اطلاع کلیه دانشجویان این دانشگاه که ثبت‌نام اولیه نموده‌اند می‌رساند که لازم است برای آگاهی در امور ثبت‌نام و راهنمایی در مورد مجموعه‌‌ها، در راس ساعت ۱۰ صبح یکی از روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ۲۹ الی ۳۰ آبان و اول آذر، در دانشگاه حضور یابند.
همچنین روابط عمومی دانشگاه تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیرو اطلاعیه قبلی در مورد ثبت‌نام دانشجویان کشاورزی دانشگاه تهران، مورخ ۲۴ر۸ر۶۱ جراید کشور به اطلاع می‌رساند، ثبت‌نام منحصرا مربوط به دانشجویان رشته کشاورزی عمومی دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران می‌باشد که دانشجویان مربوطه می‌بایستی برای ثبت‌نام و تعیین رشته از اول تا سوم آذرماه سال جاری به اداره آموزش دانشکده کشاورزی کرج مراجعه کنند.

توضیح رئیس دادگاه انقلاب ارتش در مورد رای دادگاه عباسی و حجازی
حجت‌الاسلام محمدی ری‌شهری حاکم شرع و رئیس دادگاه‌های انقلاب ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح دیروز در یک مصاحبه مطبوعاتی به ابهامات موجود در رابطه با احکام صادره برای احمد عباسی و عبدالرضا حجازی و اشکالاتی را که برخی در این ارتباط مطرح ساخته‌اند، پاسخ داد.
حجت‌الاسلام ری‌شهری در این مورد گفت: نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، این است که دادگاه براساس ادله موجود حکم صادر می‌کند و نه بر اساس شایعات و یا توصیه افراد. آقای احمد عباسی در جلسه‌ای که مسئله توطئه‌ براندازی با آقای شریعت‌مداری طرح می‌شد رفت و آمد داشته و هیچگونه اقدام عملی در این رابطه انجام نداده است و یا چنین اقدامی برای دادگاه اثبات نشده و نکته دیگر این که چرا دادگاه در همان ابتدا و همزمان با صدور رای برای سایر متهمین شرکت در توطئه براندازی به رهبری صادق قطب‌زاده، حکم عباسی و حجازی را صادر نکرده است؟ علت تاخیر این بود که چون شایعات زیادی علیه این دو فرد رایج بود و از طرف دیگر اتهامات بیشتری از آنچه در کیفرخواست آمده بود، نداشتند، دادگاه برای احتیاط و انجام تحقیقات بیشتر و بالاخره صدور یک رای دقیق، صدور حکم را به تاخیر انداخت.

اسامی برندگان قرعه‌کشی خودرو در جراید چاپ می‌شود
در زمستان سال جاری تولید اتومبیل سال ۶۲ قرعه‌کشی خواهد شد. در تهران از هر ۳۸ متقاضی به یک نفر و در شهرستان‌ها از هر ۶ متقاضی به یک نفر خودرو تعلق خواهد گرفت. مجموع خودروهای تولید شده در سال ۶۱ که به قرعه‌کشی گذاشته شده ۸۸ هزار دستگاه است.
تعداد درخواست‌کنندگان انواع خودرو در کشور ۹۶۴ هزار و ۷۸۰ بوده است. سرپرست کمیته توزیع خودرو و در یک مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن اعلام مطالب فوق در خصوص نحوه قرعه‌کشی توزیع خودرو در تهران و استان‌های مختلف کشور گفت: مجموعا در تهران و شهرستان‌ها ۹۶۴ و ۷۸۰ نفر تقاضای شرکت در قرعه‌کشی کرده‌اند.
وی گفت: کار قرعه‌کشی چند روز عقب افتاد و به امید خدا اوایل هفته آینده اسامی برندگان خودرو در جرائد به چاپ خواهد رسید.

۱۵ کیلومتر دیگر از محور مهم سردشت ـ مهاباد آزاد شد
دلاوران سپاه اسلام با یاری گرفتن از عنایات الهی و رهبری فرمانده کل قوا امام خمینی، ضمن آزادسازی جاده مهم و استراتژیک پیرانشهر ـ سردشت صبح دیروز موفق شدند در یک عملیات هماهنگ ۱۵ کیلومتر دیگر از محور ـ سردشت ـ مهاباد و ارتفاعات «چمران» در این منطقه و نیز ۱۵ روستا در این محور را کامل از وجود ضد انقلابیون وابسته به استکبار جهانی پاکسازی کنند.

code

نسخه مناسب چاپ