اسرائیل تحت فشار آمریکا با ارسال تسلیحات به اوکراین موافقت کرد
سرویس خارجی: رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که در پی افزایش فشارهای آمریکا، مقامات رژیم صهیونیستی پذیرفته‌اند تسلیحات بیشتری را از طریق طرف ثالث به اوکراین ارسال کنند.

شبکه «المیادین» به نقل از رسانه‌های اسرائیلی گزارش داد که رژیم صهیونیستی با تأمین سامانه‌های تسلیحاتی حاوی قطعات اسرائیلی از جمله سامانه‌های نوری و سامانه‌های کنترل آتش از طریق کشورهای ناتو موافقت کرده است. «یوگنی کورنیچوک» سفیر اوکراین در تل‌آویو هم طی گفت‌وگویی مطبوعاتی اظهار امیدواری کرده که کابینه جدید رژیم صهیونیستی، کمک‌های تسلیحاتی خود به کی‌یف را افزایش دهد؛ اظهاراتی که رسانه‌های عبری صحت آن را تایید کردند.کورنیچوک تصریح کرد: اوکراین انتظار دارد روابط نظامی کی‌یف با اسرائیل به ویژه در زمینه ارسال سامانه‌های ضد موشکی و پهپادها تقویت شود.

وی در ادامه ضمن فرافکنی و تکرار ادعاهای غرب مبنی بر دخالت ایران در جنگ اوکراین، گفت: چون ایران وارد صحنه درگیری و جنگ شده، به همین دلیل اسرائیل باید مواضع خود را در ندادن سلاح به کی‌یف تغییر دهد؛ زیرا ایران با روسیه و بلاروس متحد است. خبر دیگر اینکه رئیس‌جمهوری اوکراین از قطعی گسترده برق و اینترنت برای میلیون‌ها شهروند اوکراینی خبر داد و گفت ۱۰میلیون اوکراینی بدون برق هستند.«ولودیمیر زلنسکی» گفت: قطع برق در بسیاری از شهرها و مناطق کشور زخ داده است. در این حال وزارت امور خارجه فرانسه ضمن محکوم کردن ادامه حملات روسیه به شهرهای اوکراین از جمله کی‌یف، گفت: این حملات علیه اهداف غیرنظامی ممکن است جنایات جنگی باشد و عاملان آن باید پاسخگو باشند. خبر دیگر اینکه اتحادیه اروپا ۶۸میلیارد یورو از دارایی‌های روسیه را مسدود کرد. بنا به گزارش‌ها، بخش عمده دارایی‌های تازه مسدود شده روسیه (نزدیک به ۹۰درصد) در کشور بلژیک (۵۰میلیارد یورو) و لوکزامبورگ (۵.۵میلیارد یورو) و نیز آلمان، ایرلند، ایتالیا، اتریش و فرانسه قرار دارند.

نسخه مناسب چاپ