حمله جنگنده های ترکیه به شمال سوریه با ۱۲ کشته
سرویس خارجی: رسانه‌ها از حمله هوایی ترکیه به مواضع شبه نظامیان کرد در شمال سوریه خبر دادند.

شبکه خبری المیادین گزارش داد که ترکیه مواضع شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «قسد» در کوه «کراتشوک» سوریه و یک نیروگاه برق در مجاورت شهر «المالکیه» واقع در شمال شرق «الحکسه» را هدف حمله هوایی قرار داد.شهرک «ظهر العرب» در حومه «الدرباسیه» واقع در شمال غرب «الحسکه» نیز مورد حمله قرار گرفت.

جنگنده‌های ترکیه همچنین چندین حمله به مواضع نیروهای قسد در مجاورت کوبانی، واقع در حومه شرقی حلب انجام دادند.این جنگنده‌ها علاوه بر این مواضع قسد را در «خفیه‌السالم» واقع در منطقه غربی «عین عیسی» در شمال رقه نیز بمباران کردند. خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) جان باختن شماری از سربازان ارتش سوریه در حملات ترکیه به استان های حلب و الحسکه را تایید کرد و گفت که این حملات منجر به جان باختن شماری و وارد شدن خسارات سنگین به خانه‌ها شد.خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که در جریان حملات ترکیه به شمال سوریه، ۱۲تن کشته شدند.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که افراد کشته شده از میان گروه مسلح موسوم به “نیروهای دموکراتیک کرد سوریه” (قسد) و نیروهای دولتی سوریه بودند. این حملات بعد از وقوع حمله تروریستی اخیر در استانبول، صورت گرفت. گفته می شود مواضعی در شمال عراق از جمله سنجار نیز هدف

گرفته شدند. دستگاه مبارزه با تروریسم منطقه کردستان عراق اعلام کرد که ترکیه ۲۵ حمله هوایی علیه مناطقی در شمال عراق و سوریه انجام داد و طی آن ۳۲ عضو «YPG » و «پ.ک.ک» کشته شدند. از سویی همزمان با حمله جنگنده‌های ترکیه به مواضع شبه نظامیان کرد در شمال سوریه، یک کاروان نظامی ترکیه نیز وارد ریف حلب شد.

در این حال وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد عملیات هوایی این کشور علیه مواضع شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق YPG» در شمال سوریه، طبق اصل حق دفاع از خود و ماده ۵۱منشور سازمان ملل انجام می‌شود. وزارت دفاع ترکیه افزود: زمان حساب فرا رسیده است.

نسخه مناسب چاپ