۳۱ درصد مدارس استان همدان توسط خیرین ساخته شده است
همدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: در استان همدان ۲ هزار و ۶۰۰ مدرسه دولتی فعالند که برای تمامی آن‌ها شناسنامه فنی ساختمان تهیه شده و۳۱ درصد این مدارس توسط خیرین مدرسه ساز ساخته شده است.

حمید شیرازیانی افزود: ۱۷ مدرسه کانکسی در استان همدان وجود دارد که طرحی به نام شهید پناهی برای جمع‌آوری آن‌ها به ظرفیت بیش از ۱۰ نفر اجرا می‌شود، در این طرح، ۵ مدرسه در استان همدان شناسایی شده و نقشه‌ها در حال تهیه است تا مدارس یک یا دو کلاسه در آن مناطق ساخته شود.

وی با اشاره به برگزاری همایش خیرین مدرسه‌ساز استان همدان اعلام کرد: بیست‌وچهارمین همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز استان همدان با رویکرد تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ۲۶ آبان‌ماه با حضور ۴۵۰ نفر از خیران برگزار خواهد شد و اسفندماه سال جاری نیز همایش «نیک اندیشان» ویژه خیران همدانی ساکن در تهران برگزار می‌شود. از سال ۷۷ تا کنون خیرین مدرسه‌ساز استان ۳۸۰ میلیارد تومان تعهد داشتند که ۷۵ درصد آن محقق شده است. استان همدان یک هزار و ۷۰۰ کلاس درس کمبود دارد که نیازمند ورود خیران به ساخت این کلاس‌ها هستیم.علی فراهانی گفت: طی ۲۴ سال گذشته خیرین مدرسه‌ساز بیش از ۳۵۰ طرح را در استان ساختند و ۳ برابر آن نیز از سوی دولت ساخته شده است اما همچنان به ساخت مدرسه نیاز داریم.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ هزار نفر عضو مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور هستند بیان کرد: ۳۰ تا ۳۵ درصد مدارس کشور توسط خیران ساخته شده است و استان همدان نیز ۹۰۰ خیر مدرسه ساز دارد. ۹ خیر مدرسه ساز استان همدان نیز در خارج از کشور ساکن هستند و تاکنون ۵مدرسه ساخته‌اند و ۴ مدرسه نیز در دست ساخت است.

نسخه مناسب چاپ