خروس‌ها در پی فرار از ماجرای ۲۰۰۲ با تکرار سناریوی ۲۰۱۸
 

تیم ملی فوتبال فرانسه همانند جام جهانی روسیه، این بار هم اولین بازی خود در بزرگترین تورنمنت فوتبالی جهان را با دیدار برابر استرالیا آغاز خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، تیم‌های ملی فوتبال فرانسه و استرالیا در چارچوب هفته نخست دور گروهی رقابت‌های جام جهانی در گروه چهارم باید از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه امشب مقابل یکدیگر صف‌آرایی کنند. این دیدار برای هر ۲ تیم از اهمیت خاصی برخوردار است.

فرانسه و استرالیا در جام جهانی ۲۰۱۸ هم با یکدیگر هم‌گروه بودند و بازی اول را مقابل یکدیگر به انجام رساندند. در آن بازی ابتدا آنتوان گریزمان در دقیقه ۵۸ از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شد. چهار دقیقه بعد میل جدیناک از روی نقطه‌ پنالتی کار را به تساوی کشاند اما این پایان کار نبود و عزیز بهیچ به اشتباه در دقیقه‌ی ۸۲ دروازه‌ی متیو رایان را باز کرد و پیروزی ۲ بر یک از آن نماینده‌ی اروپا شد.

فرانسه در قامت مدافع عنوان قهرمانی وارد قطر می‌شود. آنها پس از قهرمانی در جام جهانی ۹۸، در سال ۲۰۰۲ خاطره‌ی خوبی از مدافع عنوان قهرمانی بودن نداشتند. شاگردان روژه لومه در دیدار اول خود مقابل سنگالِ ناشناخته با یک گل شکست خوردند و در ادامه هم نتوانستند بردی به دست بیاورند و یا گلی بزنند و با یک امتیاز حذف شدند. آنها این بار اما برای جلوگیری از ماجراهای سال ۲۰۰۲ می‌خواهند با شکست استرالیا شروعی طوفانی در جام بیست و دوم داشته باشند.

نسخه مناسب چاپ