ایران :سوء تفاهم اوکراین دربا ره پهپادها قابل رفع است
نمایندگی ایران در سازمان ملل اعلام کرد: جمهوری اسلامی با تداوم تعامل مشترک با اوکراین در موضوع پهپادهای ادعائی، سوء تفاهمات به وجود آمده در این رابطه را قابل برطرف شدن می‌داند .

این نمایندگی با ارسال یادداشتی به روزنامه واشنگتن پست و به دنبال ادعاهای جدید این روزنامه در باره راه اندازی خط تولید پهپاد در روسیه، تاکید کرد: به دنبال ادعای استفاده از پهپادهای ایران در درگیریهای اوکراین،ایران درخواست نشست کارشناسی مشترک با مقام های اوکراین را کردتا این ادعاها را بررسی کند. گام های مهمی تاکنون در تعامل مشترک کارشناسان دفاعی ایران و اوکراین برداشته شده است و این امر تا از بین رفتن هرگونه سوء تفاهم در این رابطه ادامه خواهد داشت.

ایران و روسیه براساس توافقات فی مابین از سالها قبل دارای همکاریهای دفاعی، علمی و تحقیقاتی مشترک هستند که به قبل از آغاز جنگ اوکراین باز

می گردد. ضمن اینکه پنج سال دوره محدودیت های تسلیحاتی ایران درقطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت سازمان ملل در اکتبر ۲۰۲۰پایان یافته است و ایران می تواند متناسب با نیاز و اولویتهای خود با سایر کشورها همکاری دفاعی داشته باشد.

نمایندگی کشورمان افزود: ایران از ابتدای بحران در اوکراین با اتخاذ مواضع شفاف، پیوسته و تزلزل ناپذیر، تاکید کرده است که همه اعضای سازمان ملل متحد باید به طور کامل به اصول و اهداف مندرج در منشور ملل متحد و قوانین بین المللی از جمله حاکمیت، استقلال، اتحاد و تمامیت ارضی کشورها احترام بگذارند

نسخه مناسب چاپ