بازداشت ۶۳ اخلالگر ارز در پایتخت
سرویس حوادث: فرمانده انتظامی تهران بزرگ از بازداشت ۶۳ اخلالگر ارزی خبر داد و گفت: از این اخلالگران بیش از ۳ میلیون قطعه انواع ارز کشف و ضبط شد.

سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح کاشف گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی به ۳۸ پرونده اقتصادی رسیدگی کردند و ۶۷ متهم را که اقدام به ایجاد اخلال در نظام ارزی کرده بودند مورد شناسایی قرار دادند.

وی تاکید کرد: پلیس ۷۳۳ میلیارد تومان از اموال را از سودجویان پس گرفت و به بیت‌المال بازگرداند همچنین به ۳ هزار پرونده فرار مالیاتی رسیدگی و ۱۴ هزار میلیارد تومان از فرارهای مالیاتی پس گرفته شد و نیز ۱۰۴ متهم در حوزه جرائم اقتصادی و به دلیل ارتکاب جرایمی همچون قاچاق، رشوه و ارتشا دستگیر شدند. در حوزه ارز هم با تشکیل ۲۴ پرونده در مجموع ۳میلیون و ۱۴ هزار قطعه انواع ارز به ارزش بیش از ۳۶۰ میلیارد ریال از این افراد کشف شد.

سردار رحیمی با بیان اینکه اقدامات پلیس در حوزه لیزینگ خودرو ادامه دارد، گفت: در این زمینه یک شرکت که از ۲۰۰ نفر کلاهبرداری کرده بود شناسایی شد و اعضای آن دستگیر شدند. همچنین شبکه ای که ۴۵ فقره خودرو را به روش سند نمره به سرقت برده بودند و ۳۰ فقره موتورسیکلت را هم سرقت کرده بودند دستگیر شدند.

وی تاکید کرد: فردی که دو قتل در طول یک سال انجام داده و بعد از قتل اول به ترکیه فرار کرده و مجدد به کشور بازگشته بود هم توسط ماموران آگاهی شناسایی و دستگیر شد. به گفته رئیس پلیس پایتخت، در ۲ ماه گذشته ۱۰ درصد افزایش وقوع انواع جرایم را در تهران داشتیم و ۳۰ درصد کاهش کشفیات را نیز شاهد بودیم.

وی در خصوص اجرای پنجمین مرحله از طرح کاشف پلیس آگاهی در سال جاری که توسط ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ به مرحله اجرا درآمد، گفت: ۳۲۱ نفر از سارقین، زورگیران، کیف قاپان، موبایل قاپان، سارقان منازل و اماکن خصوصی، سارقان خودرو، جاعلان و کلاهبرداران دستگیر شدند.

رحیمی با بیان اینکه بخشی از این متهمان در قالب ۶۸ شبکه فعالیت می‌کردند، افزود: از این افراد ۵ قبضه سلاح جنگی کشف شد و همچنین آنها به بیش از ۲ هزار و ۱۲۸ فقره سرقت اعتراف کردند.

وی با بیان اینکه ۲۰۴ نفر از این سارقان سابقه دار بودند، گفت: ۲ شبکه شرکت‌های هرمی با ۳۰ عضو شناسایی و منهدم شدند و همچنین ۲۴ نفر از محکومان فراری در حوزه سرقت نیز دستگیر و ۶ شبکه سارقان حرفه‌ای منازل و ۴ شبکه سارقان خودرو به ویژه خودروی مزدا ۳ در این مرحله از طرح کاشف شناسایی و دستگیر شدند. به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ، اعضای یک شبکه سارقان حرفه‌ای تلفن همراه هم دستگیر شدند که یک میلیارد تومان تلفن همراه سرقتی را جمع آوری کرده بودند و قصد ارسال آن‌ها به کشور افغانستان را داشتند.

نسخه مناسب چاپ